Kõigume vaikselt üles

Raivo Sormunen 26. oktoober 2007, 00:00

Viimase kuuga on aktsiaturgudel toimunud närvilisi liikumisi, kuid kõik pensionifondide osakud liiguvad praegu 0,6-2,8 protsenti kõrgemal tasemel kui nelja nädala eest.

Lehekülje allservas oleva edetabeli aluseks on võetud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub igas kuus pensionisambasse 600 krooni (2+4 protsenti brutopalgast).

Kuna fondide mahud on muutunud nii suureks, et neid mõjutab juba enam aktsiaturgude liikumine kui sissevoolava raha hulk, olen kõige aktiivsema sissemaksmise päeva leidmiseks rakendanud teist lähenemisviisi.

Enam ei võta ma aluseks päeva, mil fondide maht teeb läbi kuu suurima tõusu, vaid päeva, mil osakud on kõige enam tõenäoliselt kontodele laekunud. Viimasel kuul oli selliseks päevaks 17. oktoober, mil osakuid laekus juurde ligi kaks miljonit.

Samas on arvestatud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasusid, mistõttu on veidi kehvemas seisus suuremate sisenemis- ja väljumiskuludega fondid.

Tabelisse pole lisatud viiendas ja kuuendas voorus (2005. ja 2006. aastal) liitunuid, kelle kogutavad summad pole veel nii suured.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing