Stressist ja selle kadumisest

26. oktoober 2007, 00:00

Novembrikuine ilm on petlik nagu pruunid silmad, pealetikkuva kaamodega peab võitlema. Kõige tähtsam punkt stressist vabanemiseks on piisav valgus. Parajalt hubasust aitavad kodus luua Lamponi retrolambid, mis sobivad ideaalselt samale lauale, mille taha hetk pärast "saagu valgust" istutakse ning tegutsema hakatakse. Vespa lenksu või Shelli kraaniga lambid toovad ilusat valgust sellisesse tuppa, kus pisut vana kooli puudu on. Mängimiseks lampi muidugi vaja ei ole, kuna väidetavalt on male mängimine kordi põnevam pimedas. Kuigi vanasti päästsid mungad olukorra küünaldega, on praeguseks üllitanud pimedas helendava malelaua Luxs hollandlasest disainer Daan van Tulder. Tema tegi valged nupud sinakalt läbipaistvaks, mustad aga sama värvusega mattideks. Õrnad klaasetturid vägivaldset võidujoovastust ega stressitekitavat kaotusahastust kahjuks välja ei kannata.

Kui keegi leiab, et stiilselt male mängimiseks on pimeduse asemel vaja hoopis arvutit, tuleb silmad pöörata imemasina Suissa poole. Nende mudel Enlightmen on ainulaadsemaid arvuteid maailmas, kuna kokku on neid toodetud sama palju, kui on kahel käel sõrmi. Arvuti on vägagi moodne ja tehniliselt arenenud, näiteks leiab kõvakettalt ruumi lausa terabaidi jagu ja palju muudki.

Sügisstress tabab meist enamikku isegi siis, kui proovida seda kõigest väest ennetada. Kui see aga kohale jõuab, on mõtted otsas ja stressist lahtisaamiseks võimalusi vähe. Siinkohal tuleb appi emWave, mis sai väga prestiižselt Ameerika Stressiinstituudilt sel aastal parima stressikaotaja auhinna. EmWave mõõdab südametööd ning kui selles on mingid kõrvalekalded, annab ta oma rõõmsavärviliste LED-tulukestega sellest kasutajale kohe teada ning samal ajal soovitab olukorda sobiva hingamisrütmi, et maha rahuneda.

Kõige mõnusam tunne tekib siis, kui tundub, et kõik on korras. Kui riik suudaks veenda inimesi elu korrasolekus, oleks maailm veel ilusam ja rahumeelsem. Võib-olla ei jää inimesed uskuma, kui neile lihtsalt öelda "kõik on korras, ärge muretsege", aga kui rahvamass näeks tänavatel sinise politseilindi asemel hoopis rõõmsameelset kollast, mida kaunistab kiri "Everything is OK", võiks see elu jälle sammukese ideaalile lähemale viia.

Muidugi päästavad liigsest pingest trenn ja ka paljud teised klassikalised rohud, aga tavaliselt ei paku mitte miski nii palju rõõmu, kui kolleegides või tuttavates stressi tekitamine. Kuigi inimkond sellist eluviisi taunima peaks, leiab internetiavarustest paraku sellist kaupa rohkem, kui stressi leevendavat.

Erki Tammemäe kirjutab blogi "Materialist - asjade kultus" materialist.netikuller.ee/

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:37
    Otsi:

    Ava täpsem otsing