Tallinn tahab luua oma telekanali

Agnes Ojala 26. oktoober 2007, 00:00

Komisjon nõustus mõne muudatuse lisamise järel Reformierakonda kuuluva linnavolikogu liikme Mati Eliste linnatelevisiooni loomise eelnõuga. Eelnõu esitaja hinnangul on selline kanal vajalik objektiivse, esmaallikast pärineva teabe edastamiseks Tallinna elanikele, teatas linna pressiteenistus.

"Kui teeme meediamonitooringut, siis jõuame tihtipeale arusaamisele, et meedia ei ole lõpuni objektiivne, vaid katkendlik, kohati isegi kallutatud," ütles Eliste.

Volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimehe Tarmo Lausingu sõnul toetas komisjon eelnõu põhimõtteliselt igati ja muutis vaid kohati selle sõnastust.

"Linnavalitsusele ei anta korraldust linnatelevisiooni loomiseks, vaid tehakse ülesandeks uurida võimalusi Tallinna TV rajamiseks," selgitas Lausing.

Komisjonis toimunud kolmveerandtunnise arutelu jooksul küsiti eelnõu esitajalt muu hulgas, kas ta on oma erakonnakaaslaselt Margus Allikmaalt küsinud, miks Tallinna uudiseid rahvusringhäälingus nii vähe kajastatakse.

"Ei ole seni tihanud küsida, kuid see on hea küsimus ja esitan selle talle kindlasti," vastas Mati Eliste.

Eliste esialgsete kalkulatsioonide kohaselt moodustaksid Tallinna televisiooni käivituskulud ligikaudu 30-40 miljonit krooni.

Eliste nägemuse järgi peaks digitelevsioon töötama 24 tundi ööpäevas ning muu hulgas pakkuma teksti-TVd ja digifotosid. Ta tegi ettepaneku moodustada töörühm, mis koosneks linnavalitsuse, Eesti Telekomi, Starmani, Tele2, meedia ja linna finantsteenistuse esindajatest.

Töörühma ülesanne oleks digitelevisiooni tehnilise lahenduse ja telejaama asukoha leidmine ning ühtlasi jaama äriplaani koostamine, pakkus Eliste.

See volikogu menetluses olev idee näib mulle tagurlik ja väga halb. Tallinn võiks kiiremas korras ära lõpetada riigile paralleelstruktuuride ehitamise ja täita oma esmaseid omavalitsuslikke funktsioone. Kujutage ette vastupidist olukorda, kui riik otsustaks, et ta saadab laiali välisteenistuse, sõjaväe ja kohtud ning keskendub tänavate puhastamisele ja teistele kohaliku omavalitsuse ülesannetele. Ilmselt on tegu etapiga, mis on vaja järjekordselt läbida, nagu oleme juba läbinud etapi, milles igaüks tahtis omada ajalehte, turvafirmat või erakonda. Kuid kui erasektori kapriisid reguleerib turumehhanism, siis kes kaitseb meid Tallinna telekanali eest?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing