Tõnis Oja • 30. oktoober 2007 kell 22:00

Baltika nädalaga kukkunud 15%

Negatiivsete uudiste ja pessimistlike prognooside vool jätkab aktsiahindade langetamist Tallinna börsil, Äripäeva indeks on juba langenud eelmise aasta novembri keskpaiga tasemele.

Tõsi, OMX Tallinn (endine Talse) liigub veel märtsi alguse tasemel, aga ka börsi üldindeksil on jäänud aastatagusele tasemele langeda vaid mõni protsent.

Eriti halvasti on viimastel päevadel käinud Baltika käsi. Alates möödunud teisipäevast, mil meie juhtiv moekaubandusettevõte teatas oma eelmise kvartali majandustulemused, on aktsia hind kukkunud 15 protsenti ehk 13 krooni aktsia kohta.

Eilseks langes aktsia hind 3,40 protsenti ning sulgus 80,11 kroonil. Käive oli Baltika aktsia kohta siiski üsna korralik: 1,8 miljonit krooni. Tundub, et Baltika aktsia ongi üks väheseid, mis on reageerinud olulisel määral ettevõtte konkreetsetele majandustulemustele. Seni on aktsiate hinnad liikunud peamiselt üldiste meeleolude ajel või nagu väärtpaberispetsialistid armastavad peenema terminiga väljendada, üldisest sentimendist lähtudes. Nii näiteks hindavad analüütikud Tallinki tulemusi pigem headeks, kuid aktsia hind on pärast tulemuste avaldamist hoopis veidi langenud.

Kui mitte arvestada Viisnurga järglasi Trigon Property Developmenti aktsiat, mis kukkus 5,84 protsendi võrra, 20,18 kroonini, ning Viisnurga aktsiat, mis kaotas 4,3 protsenti oma väärtusest, oli Baltika aktsia täna suurim langeja.

Arco Vara aktsia hind langes 1,3 protsenti, 23,94 kroonini. IPOga võrreldes on väärtpaber kukkunud juba 37 protsenti.

Hetkel kuum