GoBus: bussijuhtidele järele anda tähendaks pankrotti

Agnes Ojala 31. oktoober 2007, 00:00

"Saatsime maavalitsustele kuu aega tagasi dotatsioonitaotlused järgmiseks aastaks, kuid ei ole ühtki vastust saanud. Minu arvates näitab see omavalitsuste pahatahtlikkust," oli GoBusi juhatuse liige Rene Alpius ärritunud. "Ma ei tea, mis edasi saab. Me ei saa ju kulusid juurde võtta, kui meil on tulude poolel tühi auk."

Transpordi Ametiühingu Lõuna-Eesti koordinaator Aare Kübarsepp ütles, et eilne streik läks plaanipäraselt, kuid ilmselt tuleb protestiaktsioonidega jätkata.

"Tahaks loota, et hoiatusstreik ettevõtte juhte mõjutas, aga esialgu jäi mulje, et nad on endiselt jäigal seisukohal, et raha puudub," ütles Kübarsepp aripaev.ee-le.

Seetõttu on ametiühingu koordinaatori sõnul väga tõenäoline, et tuleb suuremas mahus aktsioonidega edasi minna. "Paneme peagi strateegiad paika ja mehed otsustavad, milliseid vahendeid kasutada, aga tundub, et meestele ei anta muud võimalust kui streikida. Leebemad aktsioonid ei paista tulemust andvat," oli Kübarsepp negatiivselt meelestatud.

"Kui tänane ei anna käegakatsutavat võimalust, tahame veel selle aasta sees uute tegevustega välja tulla," lisas ta.

Alpiuse sõnul on tema ainus lootus omavalitsused, kes seni ettevõtet kuulda pole võtnud. "Oleme juba seitse aastat pidevalt rääkinud, et vajame liinidele lisaraha, kuid seni ei ole sel mõju olnud," märkis ta.

Mis kriitiliseks kujunenud olukorrast edasi saab, ei tahtnud Alpius praegu kommenteerida. Bussijuhid kogunevad taas järgmisel nädalal 6. novembril, et edasisi tegevusi arutada. "Sinna on veel seitse päeva. Ei taha praegu midagi lisada," lükkas ta teema edasi.

Eile hommikul streiki filminud GoBusi Pärnu regiooni juhataja Andrus Kärpuki tegevuse kohta ütles Kübarsepp, et see ärritas streikijaid. "Eks see oli rohkem emotsionaalne tegu. Loomulikult ärritas tema filmimine streikijaid. Tekkis vaidlus, kas bussijuhtide tegevus on õiguslik," rääkis ametiühingu esindaja.

Tema sõnul oli kogu eilne streik korrektselt korraldatud ning ametiühing kavatseb oma liikmeid kaitsta, kui vaidlus ametliku pöörde peaks võtma. Viimast Kübarsepp siiski ei usu.

Bussijuhtide nõudmisele järele anda tähendaks Kärpuki kinnitusel ettevõttele pankrotti.

"Tõsta bussijuhi palka 2000 krooni võrra tähendab Pärnus 600 000kroonist väljaminekut kuus, seda raha ei ole meil kuskilt võtta," tunnistas Kärpuk Pärnu Postimehele.

Lisaks korraldasid eile kell 9 Järvamaal tegutseva ATKO Trans bussijuhid Paide bussijaamas piketi, nõudes läbirääkimisi ja vähemalt kümnekroonist tunnitasu tõusu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing