ÄP fototoimetus • 4. november 2007 kell 22:00

Küsitlus

Korter Tallinnas

Korterit olen müünud suve algusest saadik. Sõpruse pst oli pikalt remondis ning seega ostuhuvi puudus ja ka korteri hind langes.

Erilist ostuhuvi ei ole üles näidatud ka sügisel, peamiselt on helistajad olnud maaklerid.

Kui ostja soovib ca 10% ostuhinnast, siis on see minu arvates loogiline, ent kui soovitakse korterit osta poole hinnaga, põhjendades, et praegu kortereid ju ei osteta, siis ei ole see enam sugugi adekvaatne.

Korter Tallinnas

Olen korterit müünud vahelduva eduga ca 1,5 kuud. Huvilisi on olnud piisavalt, kuid konkreetne ostutehing on jäänud siiski pangafinantseeringu taha. Aasta tagasi oleks konkreetsed huvilised samadel tingimustel pangast laenu saanud, kuid nüüd on laenu saamine muutunud komplitseeritumaks.

Ostuhinda olen juba 10% langetanud. Kui tehtaks konkreetne pakkumine hinda veel 10 % langetada, oleksin nõus ostjaga läbi rääkima juhul, kui õnnestuks endal leida samaväärne, kuid suurem korter turuhinnast 20-30 % soodsam.

Kuna olen endine uute korterite müüja, kes hetkel tegeleb oma korteri müügiga, siis nähtu põhjal tundub mulle, et kinnisvaraturul huvilisi on ja oma kodu otsijaid jagub, kuid inimesed on muutunud väga ettevaatlikuks.

Arvan et suurt osa siin mänginud ka ajakirjandus. Nii nagu teatud väljaanded paar aastat tagasi kuulutasid, et kinnisvara hinnad ainult tõusevad ja toimus suur tormijooks just uutele korteritele, siis nüüd on olukord vastupidi.

Potentsiaalsed ostjad on ära hirmutatud igasugustest kinnisvara krahhi artiklitest ja oodatakse imet, et uute korterite hinnad langeksid alla 20 000 kr/m2. Kuna kinnisvara ostmine on väga emotsionaalne asi, siis jagan arvamust, et kinnisvaraturg toibub oma mõõnaperioodist pärast seda, kui on möödunud mõni kuu viimasest artiklist, mis räägib kinnisvarakrahhist.

Korter Rae vallas

Korteri panin müüki 2007. aasta augusti keskel, seega olen seda müünud praeguseks kaks kuud.

Hinda langetasin tõesti, kuna ei olnud kursis turu hetkeseisuga. Nüüd on hind ka õige, algul oli see vast liiga kõrge. Hinda 10% alla ei laseks, pigem loobun siis üldse müümast.

Autor: ÄP

Hetkel kuum