Mari Hiiemäe • 4. november 2007 kell 22:00

Segumasinad, mis kestavad

Asjatundjad teavad, et odavat "relakat" ei tohi osta - ei pea tööle vastu. Ega muude ehitusmasinate ja -seadmetegagi teisiti ole. Tugevate tööriistade soov pole ainult spetsialistide eelistus, vaid need kehtivad ka harrastusehitajate puhul.

Ka segumasin võiks olla selline, mis kestab. Isegi need, kes teevad aastas vaid mõne segumasinatäie, ei soovi end kolmandal-neljandal aastal avastada mittetöötava masina eest.

IMERi ehitusmasinad on väga leidliku ja tugeva konstruktsiooniga. Väiksemad mudelid on ülikompaktsed ja transpordiks või säilitamiseks hõlpsasti kokkupakitavad. Suuremate mudelite puhul on esmaseks igatine kulumiskindlus ja töökeskkonna sõbralikkus.

Erakasutajale mõeldud Rollbeta ning Minibeta mudelid on esimesena Eestis saadaval ka plasttrumliga, mis on kulumis- ja põrutuskindel ning lihtne puhastada. Samuti on kõikidel mudelitel segamislabad kinnitatud poltidega, mis võimaldab nende hõlpsat vahetamist.

Rollbeta mudel on ideaalne erakasutuseks, remonttöödeks ja väiksematel ehitusobjektidel. Tugeva konstruktsiooni tõttu sobib see ka professionaalidele. Suured õhkrehvidega rattad võimaldavad liikuda ka ebatasasel pinnal. Valatud korpusega reduktor on vaikse käiguga ja kulumiskindel.

Minibeta variandi 360Y pööratav trumliraam võimaldab laadimist-tühjendamist igas suunas. Minibeta on varustatud väga vaikse mootoriga, mis laseb sellega probleemivabalt tööd teha ka sisetingimustes.

Professionaalidele mõeldud Syntesi segumasinate puhul on lahendatud tüüpilised segumasinate probleemid: kulumine ja müra.

Trummel on valmistatud tugevast ja kulumiskindlast lehtterasest. Trumli kallutamine sujub vaevata astmevaba tiguajami ja suure kallutusrattaga.

Hetkel kuum