ÄP fototoimetus • 5. november 2007 kell 22:00

Lang: maadavahetuste uurimisel mingit venitamist pole

"Maadevahetuse uurimiseks on algatatud üks menetlus, mis ei ole veninud ja milles ei ole seisakuid. Tegemist on lihtsalt mahuka uurimisega. Justiitsminister ei ole kontrollinud selle menetluse seaduslikkust ega põhjalikkust, kuna ministeerium ei tegele kohtueelse menetluse järelevalvega, kuid riigiprokurör on uurimisel silma peal hoidnud," ütles Lang.

Lang ei vastanud rahvaliitlaste küsimusele, kui palju on maadevahetuse tehingutega seotud kriminaalasjades taotletud ja saadud pealtkuulamise lube ning kui paljudel juhtudel ja mitme isiku suhtes on tehtud nendes kriminaalasjades läbiotsimisi. Tema sõnul on tegemist infoga, mida jagab vaid prokuratuur ja praegusel juhul ei ole seda otstarbekas avalikul riigikogu istungil jagada.

Justiitsminister pidi tunnistama, et asi sel aastal ei jõua kohtusse, sest süüdistuse esitamisel on vajalik enne kohtusse minekut tutvustada materjale süüdistatavate advokaatidele.

Justiitsminister Rein Langi ütles eile riigikogus prokuratuuri tegevuse arupärimise kohta, et inimeste telefonikõnesid on viimase kolme aasta jooksul pealt kuulatud vaid 0,5% kriminaalasjades.

Kokku on prokuratuur viimase kolme aasta jooksul taotlenud isikute pealtkuulamise lube 1831 korral 775 kriminaalasjas. Pealtkuulamislube on antud 1813.

Autor: ÄP

Hetkel kuum