Eestlane eelistab aina enam uut sõidukit

Mariliis Pinn 07. november 2007, 00:00

Uute sõidukite osakaal moodustab tänavu kümne kuuga esmakordselt registreeritud sõidukitest juba ligi 49%.

Kümne kuuga registreeriti esmaselt 63 745 sõiduautot ning 3577 mootorratast.

Oktoobris võeti esmaselt arvele 5694 sõiduautot, millest 2572 on uued. Kõige rohkem võeti uutest sõiduautodest arvele Honda CR-Vsid, järgnesid Škoda Octavia ning Honda Civic.

Honda edasimüüja Catwees OÜ tegevjuhi Ilmar Tennokese tõi Honda suurte müüginumbrite põhjuseks inimeste arusaamise, et Honda on hea auto.

Hondade müük on oktoobris võrreldes aastataguse oktoobriga kasvanud 47%. Eelmisel aastal müüdi 187 autot, nüüd 275.

Hondade müügiedus Tennokese mingit imetrikki või uut moetrendi ei näe.

"See, et inimesed auto kvaliteeti hindavad, võttis küll aega. 99,9 protsenti Euroopa Honda keskusele tulnud Eesti tagasisidest on positiivne," lisas ta.

"Müügitöös me midagi muutnud ei ole. Meie eesmärk on klienti hoida ja see on meil ka õnnestunud. Kui ta ostab meilt esimese Honda, siis ta tõenäoliselt ostab meilt ka järgmise auto ja kolmanda auto ja ka neljanda. See on Eesti oludes uudne," märkis ta.

Tennokese sõnul on välismaal terved põlvkonnad ühele automargile truud. "Ja kui meie salongi tulevad vanemad koos lastega, siis nende eest tuleb eriti head hoolt kanda, kuna nemad on meie tulevased kliendid," lisas ta.

Honda müüjate tulemused on aastaga tublisti paranenud. Catweesi üheksa kuu käive peaaegu kahekordistus, mulluselt 231 miljonilt kroonilt 257 miljonile kroonile. Hondasid ja Citro?ne müüva Veho Eesti käive kasvas kolmandiku võrra, 640 miljonilt kroonilt 955 miljonile kroonile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing