Karlo raha sööb lahkus

Teele Üprus 09. november 2007, 00:00

Karlo Salu on Tõstamaa keskkooli 11. klassis õppiv aktiivne noormees, kes on taskuraha välja teenimiseks lahkelt nõus töötama.

Tema meelest pole vaja vanemaid koormata, kui endal on võimalus ja tahtmine tööl käia. Poiss teenib raha nädalavahetustel, mõnikord lõikab ta kasu ka soodsate ostu-müügitehingute pealt.

Juba viis aastat on Karlo suviti töötanud. Palk on aastate jooksul kasvanud ning vastavalt vanusele piisab sellest, et osta endale asju oma tahtmise järgi.

Pangakaart tehti Karlole raha kogumise eesmärgil 10 aastat tagasi. Plastikkaarti kannab noormees iga päev kaasas. Sel on tema jaoks tähtis roll: "Pangakaardil on enamus rahast. Kunagi oli ebamugav kaardiga maksta, sest see võttis kaua aega, kuid nüüd on uued ajad. Kahju, et bussides pole kaardimakse võimalust."

Poodlemas käib Karlo ainult siis, kui tal midagi vaja on. Eelkõige eelistab ta mugavust, kuid hind on samuti oluline. Ta on avastanud, et mõnikord polegi kallis asi nii meeldiv. "Kuid siiski on tavaliselt nii, et kui tahad osta head ja odavat, pead ostma kaks asja - ühe hea ja teise odava."

Peagi kavatseb Karlo lükata käima ka üsna julgete plaanidega õpilasfirma, mis hiljem loodetavasti tulu toob.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing