13. november 2007 kell 22:00

Egiptuse hotellid eelistavad rikkamaid

Põhjus võib olla selles, et Egiptuse hotellid on teinud liiga palju broneeringuid ja eelistavad jõukamaid Lääne-Euroopa kliente. Estour pakkus reisijale asenduseks valikut kahe teise hotelli vahel. dv.ee-l Estourilt kommentaari saada ei õnnestunud.

Turismifirma OÜ Ljuna Tours esindaja Ljudmilla Kasjan rääkis, et mõnikord harva võib hotell jätta broneeringu kinnitamata. "Siis pakub turismifirma kliendile teisi, samaväärseid või paremaid hotelle," kommenteeris ta. Kasjani sõnul on probleemi tekitanud Egiptuse hotellid.

Domina World Traveli turundusjuhi Helena Sauli sõnul oli neil sel hooajal paar taolist juhtumit. "Sellistes olukordades on süüdi Egiptuse hotellid, kes kinnitavad rohkem broneeringuid, kui neil on kohti hotellis," seletas Saul.

Sama probleem on Vene reisikorraldajatel, venelased on otsustanud vähendada tšarterlende Egiptusesse poole võrra, teatas BBC, kelle andmeil puutus oktoobris 80% Venemaa turiste kokku olukorraga, kus hotell jättis broneeringu kinnitamata.

Venemaa turismiliidu pressiesindaja ütles, et egiptlased müüvad Vene reisikorraldajate tellitud numbritoad eurooplastele, kes maksavad nende eest rohkem. Ka võib Egiptuse hotell broneeringu ühepoolselt tühistada.

Autor: Julia Vlasova

Hetkel kuum