K-Raua kaubamärgitüli läheb taas maakohtusse

Anne Oja 14. november 2007, 00:00

KR Kaubanduse AS registreeris 1996. aastal K-Raua kaubamärgi Eestis oma nimele ja kui Kesko oma K-Rauta kaubamärgiga siinsele ehitustarvete turule tulla tahtis, leidis suurfirma, et endine äripartner segab oma äravahetamiseni sarnase kaubamärgiga tema tegevust.

Ringkonnakohtu otsusest selgub, et Kesko võttis K-Rauta kaubamärgi Soomes kasutusele 1977. aastal. K-Raua registreerinud KR Kaubanduse juhatuse liige Karl Juha Lindström sõlmis Keskoga lepingu 1994.

Koostööleping võimaldas Lindströmil soodsalt Kesko kaupa osta ning seda jaeturul K-tunnuste ja nimedega edasi müüa. Kõik kaubamärgid pidid seejuures Keskole jääma.

2001. aastal katkestas Kesko lepingu, süüdistades Lindströmi pahauskses käitumises, kuna Lindström registreeris Eestis K-Raua kaubamärgi oma nimele.

Maakohus käskis KR Kaubandusel K-Raua kasutamise lõpetada, kuid Tallinna ringkonnakohus leidis, et K-Rauta kaubamärgi üldtuntus jäeti põhjendamata. Pealegi kogus K-Rauta kaubamärk Eestis tuntust alles pärast kaupmeeste omavahelise tüli puhkemist.

Kesko võib ringkonnakohtu otsuse riigikohtusse edasi kaevata kolmekümne päeva jooksul.

Siinne seadus võimaldab igal soovijal registreerida arvukalt samanimelisi ja sisuliselt ka sama kujuga kaubamärke, kui registreeritav märk pole üldtuntud ning seda ei soovita kinni panna just täpselt samasse kauba- või teenusteklassi, kuhu on registreeritud esimesed registreeritud kaubamärgid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing