Ketlin Priilinn • 13. november 2007 kell 22:00

Trumbiks tugev äriidee

OÜ Lenne tegevusala on laste pealisrõivaste disainimine ja tootmine ning peamised kaubaartiklid: kombinesoonid, joped, püksid, mütsid ja kindad. Ühesõnaga pisipere talverõivad. Aastas valmib kokku ligikaudu 350 000 toodet, 250 eri mudelit.

Tooteid valmistatakse klientide tellimuste alusel ning 80% toodangust läheb Soome, Lätti, Leetu, Ukrainasse ja Venemaale, ülejäänu müüakse Eesti poodides. Eestis müüb Lenne kaubamärki kandvaid tooteid üle neljakümne kaupluse.

Ettevõtte juht Urmas Leemani sõnul on ettevõtte senise edu aluseks üle kümne aastat tagasi paika pandud firma arenguplaan, mis sai koostatud ajal, kui lõpetati allhangete tegemine välisfirmadele.

"Üleminek allhankelt omatoodangule oli üsna raske. Kui kogu energia sai varem suunatud ainult tootmisele, siis nüüd pidime hakkama tegelema veel toodangu müümise, tooraine hankimise ja palju muuga," selgitab Leeman. "See sai olema hoopis teine maailm."

Leeman leiab, et nii ettevõtte kui ka kogu Eesti jaoks oli viimaste aastate tähtsaim sündmus liitumine Euroopa Liiduga.

"ELiga liitumise positiivne tagajärg oli kaupade lihtne ja kiire liikumine üle euroliidu sisepiiride, sellega kaasnes oluline raha ning aja kokkuhoid tolliformaalsuste kadumise tõttu," räägib ta. "Negatiivne oli ülikiire palkade ja muude kulude tõus, mis mõjutab eriti palju just eksportivat rõiva- ja tekstiilitööstust." Leeman märgib, et eksportiva firma väliskliendid ei nõustu nii kiire hinnatõusuga.

Praegu töötab Lennes poolsada inimest. "Kümne aastaga on inimeste arv firmas kasvanud kolmandiku, müügitulu on selle aja jooksul suurenenud aga paarkümmend korda," iseloomustab Urmas Leeman ettevõtte arengut. "Eks ka sellest tuleb efektiivsus."

Tulevikku näeb Leeman positiivsetes värvides. "Oleme oma energia suunanud eri riikides asuva ligi 250 kliendi paremale teenindamisele. Igal aastal leiame ka mõne uue partneri," kinnitab ta. "Üritame iga klienti teenindada nii, et ta rahul oleks ja temast meie püsiklient saaks."

Oleme algusest peale Lennega koostööd teinud, nad on kogu aeg meie kangaid kasutanud ning koostöö on jätnud meile väga positiivse mulje.

Leian, et OÜ Lenne näol on kahtlemata tegemist ühe äärmiselt tubli, ettevõtliku ja innovatiivse firmaga. Nende eesmärk on pakkuda parimat ning kvaliteedi osas nad järeleandmisi ei tee ja odavat hinda ei müü - nad teavad hästi, et lapsed on meie suurim varandus. Olen veendunud, et just säärane maailmavaade ja eesmärgid ongi neile edu toonud.

Hetkel kuum