13. november 2007 kell 17:24

Vormikad naised on targemad?

Vormikamad naised võivad olla oma sookaaslastest arukamad ning sünnitada ka intelligentsemaid järglasi, näitas USAs läbiviidud uurimus.

Uuriti 16 000 naist ja tüdrukut ning leiti, et ahvatlevamate kehavormidega naised said intelligentsustestidega paremini hakkama. Sama täheldati ka nende laste kohta, kirjutas BBC.

Kõige olulisemaks osutus puusade ja piha ümbermõõdu vahe – mida suurem see oli, seda arukam naine keskmiselt oli. Uurijad arvavad, et põhjuseks võivad olla puusades leiduvad rasvhapped.

Selles piirkonnas leiduvad paljukiidetud Omega-3 rasvhapped, mis võivad mõju avaldada nii naise enda kui ka tema järglaste vaimsetele võimetele. Pittsburghi ja California teadlaste arvates võivad vormikamad naised meestele meeldida nii välimuse kui ka sellega kaasneva arukuse tõttu.

Eksperte uurimuse tulemused aga päriselt ei veena. "Seos rasvhapete ja arukuse vahel on siiski väga hüpoteetiline ning raskesti eristatav muudest faktoritest, nagu sotsiaalne klass või toitumisharjumused," ütles Martin Tovee Newcastle’i ülikoolist.

"Kuigi idee, et mehed valivad kaaslasi puusade ja piha ümbermõõdu vahe põhjal, tundub esmapilgul väga tore, on see tegelikult partneri valikul mehe nimekirjas üks viimastest asjadest,” arvas Tovee.

Hetkel kuum