Jaemüügiettevõtete TOP: Selveri märksõna on hoogne laienemine

Ketlin Priilinn 15. november 2007, 00:00

A-Selver ASi ostu- ja turundusdirektor Iivi Saare sõnul on Selveri edu taganud mitmed murrangulistel hetkedel tehtud õiged strateegilised valikud - näiteks aktiivne laienemine Eestis - ning kindlasti ka omajagu õnne.

"Veel viis aastat tagasi murdsime tõsiselt pead, kuidas jõuda kasumisse," meenutab ta. "Nüüd oli Selveri käesoleva aasta poolaasta kasum 78,1 miljonit krooni, mis laienemisfaasis on meie hinnangul väga hea tulemus."

Ta lisab, et aeg-ajalt on Selver ära tabanud turu tulevikuarengud. "Näiteks Selveri Köögi arendamine oli väga õige otsus," tõdeb Saar. "Järgmisel nädalal avame uue Selveri keskköögi."

Viimaste aastate olulisimate sündmuste kohta uurides on Saare sõnul kõige lihtsamaks vastuseks laienemine, laienemine ja veel kord laienemine.

"Kõige olulisem tähtsündmus on olnud ehk Tirsi keti ostmine Tartus, millega astusime suure sammu Lõuna-Eestisse laienemisel ja kus täna olemegi turuliidrid," leiab Saar.

"Välja võiks tuua ka Selveri Köögi kasvu ja laienemise, aga kindlasti ka mitmed väga edukad kampaaniad, näiteks laadapäevad, millest on kujunenud suure osa klientide jaoks omaette sündmus."

Samuti peab Saar möödunud aastal tehtud äärmiselt oluliseks tulevikku suunatud otsuseks Lätti laienemist. Ta usub, et selle esimesi vilju saab Selver näha järgmisel aastal.

Selveri sortiment sõltub Saare sõnul üldiselt kaupluse suurusest ehk siis sellest, kas tegu on hüper- või supermaketiga. "Keskmises supermarketis on umbes 15 000 nimetust kaupa," kinnitab ta. "Kaubavalik uueneb Selveris kaks korda aastas ning kõik uued pakkumised on teretulnud. Mitteminevad kaubad lähevad jällegi sortimendist välja, mistõttu kaubavalik uueneb pidevalt."

Selveri ketis töötab 2200 inimest. Kuna ettevõttel on tööandjana hea maine, siis pole ka headest tööletahtjatest puudu. "Uute teenindajate seas on terve hulk väga asjalikke ja hakkajaid inimesi, kes teevad oma tööd vägagi suure pühendumusega," tunnustab Saar.

Selveriga on meil koostöö suuremas plaanis hästi sujunud. Nad on, tõsi küll, hästi nõudlikud, aga samas ka konkreetsed ning erinevalt mitmetest nende konkurentidest teavad nad väga hästi, mida tahavad. Seepärast on nendega ka äärmiselt lihtne koostööd teha. Nende nõudmised on alati olnud hästi arusaadavad ja loogilised ning usun, et just see võibki olla üks peamisi põhjuseid, mis neile säärase edu on toonud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing