ÄP fototoimetus • 14. november 2007 kell 22:00

Tehnikauudised

Kaks miljardit fotot oli teisipäevaks üles laetud Flickr.com pildipanga kodulehele. Ümmarguse numbriga uueks verstapostiks oleval austraallanna tehtud fotol nimega "Picture 098" ilutseb kummipuu. Foto tehti Sydneys hiinalinna kirbuturul.

Game Crazy tehtud internetiuuringu alusel ootab 80% 8-17aastastest jõulukingiks video- või arvutimängu.

60 protsenti neist, kes mängu loodavad, usuvad samas, et saavad mängu, mis neid ei huvita või mis ei tööta nende süsteemil. Sama 60 protsenti uskus ka, et kuigi nad soovivad mängu, siis nad tõenäoliselt ei saa seda.

49 protsenti vastanutest teatas, et olid saanud varem ebasobivaid mänge.

Uuringu põhjal koostas Game Crazy nõuandelehe, mida vanematel tasub uurida enne mängu ostmist. Info aadressil: www.gamecrazy.com/content/ docs/parents_brochure_092007.pdf

IBM uuendas hiljuti oma tasuta tarkvara Lotus Symphony, kus peamise uuendusena on tõstetud töökiirust.

IBMi Lotus Symphony koosneb tekstiredaktorist, tabelarvutusprogrammist ja presentatsioonide valmistamise tarkvarast. Lotus Symphony töötab nii Windowsi kui ka Linuxi operatsioonisüsteemidel ning salvestab nii Microsoft Office'i formaadis faile kui ka avatud lähtekoodiga dokumente.

Tootja sõnul on tarkvara alla laadinud juba veerand miljonit kasutajat.

Tasuta tarkvara saab alla laadida leheküljelt symphony.lotus.com

Hewlett-Packardi pikaaegne juhatuse liige Alex Sozonoff esineb reedel Tallinnas, Olümpia hotellis toimuval HP tehnoloogiafoorumil. Ta annab ettevõtetele nõu, kuidas kujundada äristrateegiat interneti arengu mõjul üha enam võrgustunud ühiskonnas.

Sozonoffi peateema on ärivõimaluste leidmine populaarsete suhtluskeskkondade, internetipäevikute ning muude netiteenuste ajastul, mida on hakatud nimetama kokkuvõtlikult "interneti teiseks põlvkonnaks".

"Inimestel on üha rohkem võimalus vahetpidamata internetis olla, vestelda ja suhelda. Suurusest olenemata ei saa ükski ettevõte seda tähelepanuta jätta," sõnas Sozonoff.

Lisaks Sozonoffile esinevad foorumil HP Baltimaade ja Soome tegevjuht Mika Sarhimaa, IT-uuringute ettevõtte IDC (International Data Corporation) vanemanalüütik Simeon Hinov, kiibitootja AMD Põhjamaade juht Leif Nordlund ning mitmed HP eksperdid Ameerikast ja Euroopast.

Autor: ÄP

Hetkel kuum