Bussi- ja autojuhid ei suuda tööandjatega kokku leppida

Mariliis Pinn 16. november 2007, 00:00

Riikliku lepitaja Henn Pärna sõnul toimus eile vaid sissejuhatav lepitusmenetlus. "Leppisime kokku, et protsessi tulemusena allkirjastatakse kollektiivleping, mis laiendatakse üle terve vabariigi," lisas ta.

"Viies punktis on erimeelsused, kolmes neist tõsised," andis Pärn ülevaate.

Läbirääkimistel jäid ametiühingud seisukohale, et bussijuhtide, autojuhtide ja kesk- ning kõrgema kategooria lukkseppade kuu põhipalga alammäär oleks vähemalt 7718 krooni, tööandjate seisukoht oli 7013 krooni.

Samuti on ametiühingute sooviks fikseerida miinimumtunnitasu määr, mis oleks nende nõutud kuupalgamäära arvestades 45,4 krooni tunnis.

"Läbirääkimiste maad on," kommenteeris Pärn nõudmiste suurusi. "Palusin osapoole esindajatel saada täpsem mängumaa, et nad ei klammerduks numbrite külge. Sellistel läbirääkimistel ei saa kumbki osapool 100% seda, mida nad soovivad," lisas ta.

Erimeelsused on jätkuvalt autojuhtide summeeritud tööaja arvestusperioodi pikkuses, nende tööpäeva osadeks jagamises ja osadeks jagatud tööpäeva lisatasu maksmises ning lukkseppade puhkuse kestvuses.

Läbirääkimiste edukaks jätkamiseks esitavad tööandjad nädala jooksul riiklikule lepitajale eelnimetatud erimeelsuste kohta oma seisukoha ja ametiühingud analüüsi töötajate palgastatistika kohta.

Kas streik toimub, ei ole veel teada. "Kui leping ei ole 11. detsembriks alla kirjutatud, siis Eesti Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühing võib oma õigusi streikides nõuda," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing