Õlletootjate puntratants

Romet Kreek 16. november 2007, 00:00

Juba oktoobris heitsid rivaalid Carlsberg ja Heineken silma Saku Õlletehase suuromaniku Baltic Beverage Holdingsi (BBH) poolte aktsiate omanikule Scottish & Newcastle'ile (S&N).

Esimene ülevõturünnak Suurbritannia õlletootjale rauges, kuid paistab, et Taani ja Hollandi õlletootjatel on tõsi taga.

Nad tõstsid pakkumist 7,3 miljardi naelani ehk varasemalt 720 pennilt S&Ni aktsia kohta 750 pennini. Foster'si õlle ja Strongbow siidritootja tänane jutt ei erinenud varasemast - pakkumine alaväärtustab märkimisväärselt ettevõtet.

Tulevane ettevõtete liit oleks nõnda suur, et ilmselt ei saaks see heakskiitu regulaatoritelt.

Carlsbergi huvi on saavutada kontroll BBH ehk siis Saku Õlletehase suuromaniku üle, kes tegutseb Kesk-ja Ida-Euroopas. Heinekeni huvitab S&Ni Suurbritannia üksus.

Suurbritannia kompanii on algatanud kampaania eesmärgiga sundida Carlsberg loobuma osalusest BBHs.

"Me näeme BBHs väärtust," kommenteeris Bloombergile MF Globali analüütik Christopher Gower. "See ajaks hinna üles. Me tunneme, et S&N on väärt rohkem kui 800 penni aktsiast." Eile maksis aktsia 762 penni.

Kui pakkumine õnnestub või S&N suudab sundida Carlsbergi BBHst loobuma, on tegu Saku Õlletehase olulise tuumikomaniku omanikuvahetusega. Uue omaniku tulles või vana omaniku täie kontrolli korral BBHs võidakse vaadata üle ka Saku Õlletehase strateegia. Päris välistada ei saa ka börsilt minekut, kuid kuni puntratantsul pole selget tulemust, on veel vara spekuleerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing