Parem sportlane kui ärimees

Gert D. Hankewitz 19. november 2007, 00:00

30ndates eluaastates Antoniak võtab mind vastu oma Tallinna kesklinnas asuvas kontoris.

Üllatuseks pole tegemist hiiglasliku bürooga, kus töötavad kümned inimesed. "Peale minu on veel kuus lauda," märgib tumedasse lihtsasse ülikonda riietunud mees.

Pärin, kas suuremat firmat poleks ägedam juhtida. "Aga siis kaob ju isiklik kontakt ära," arvab Antoniak.

Tartu Ülikoolis ärijuhtimist õppinud firmaomanik, kel diplom siiski saamata, sattus kinnisvarasse sõprade eestvedamisel.

"Eks enne seda olin mingeid asju teinud. Mõni korter soetatud ja siis edasi müüdud," meenutab ta, lisades, et mõnda aega sai ka mööblifirmas Standard töötatud. Seal oli Antoniak müügiosakonna ülemus ja sealt on tema sõnul ka inimeste juhtimise kogemus pärit. "Eks see tule loomulikult ka," lisab ta.

Antoniak teenib elatist palju kõneainet pakkuva kinnisvaraga. Eesti Ekspress avaldas aastase vahega kaks artiklit, kus seadis kahtluse alla Antoniaki ehitusobjektide ning klientide müügilepingute legaalsuse.

Antoniak väidab, et talle jääb see teema arusaamatuks. "Halb reklaam on ikkagi ka reklaam," vastab ta küsimusele, kuidas see firmat mõjutanud on.

Teine asi, mis Antoniakile arusaamatuks jääb, on tema keskerakondliku mineviku pidev meenutamine. Nimelt juhtis mees kord erakonna noorteorganisatsiooni. "See oli ju nii ammu. Poliitika on kuidagi uimane minu jaoks," märgib erakonnaga mitme aasta eest lõpparve teinud firmaomanik. Ometi tunnistab mees, et õppis sealt palju. "Kui sul vähegi viitsimist on, saab seal lihtsalt ja kiiresti tippu jõuda. Tuleb õigeid inimesi tunda," on mees, kellele ei meeldi pealesunnitud asjad, veendunud.

Uurin selle peale, et kui talle keskerakondliku mineviku meenutamine solvav on, kuidas siis meest kutsuma peaks. "Mulle meeldiks: sportlaseks," pakub suusataja, rattasõitja ja jooksja Antoniak.

Jooksmine, muide, on Antoniaki hinnangul üks hea tegevus. "Joostes tulevad sul igasugused mõtted pähe. Probleemide lahendused loksuvad paika."

Mareki puhul panin tähele tema edasipürgimise vajadust, eelkõige just enese tõestamiseks. See oli asi, mis mulle tema puhul teatud määral meeldis.

Veel üks asi oli see, et talle ei meeldinud kaotada. See oli üks tema tugevamaid külgi, mis tegi ta ka suhteliselt ebameeldivaks vastaseks konkurentidele. Kaotamisi ja ebaõnnestumisi tuli ette, kuid siis ei raisanud ta aega vanade haavade lakkumisele, vaid hakkas uusi võite sepitsema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing