19. november 2007 kell 11:08

Sopharma ostis Eesti sidemetega vitamiinitehase

Bulgaaria ravimitootja Sopharma sõlmis lepingu Eesti osalusega Ukraina farmaatsiatööstuse OAO Vitaminõ ja samanimelise kaubandusettevõtte ostuks.

Juuni keskel oli Vitaminõ suurimateks omanikeks 49,8 protsendiga Küprosel registreeritud GB Petroglobe Management Limited ning 12,6 protsendiga Eesti firma OÜ Comprago.

Äriregistri andmetel kuulub Comprago Riias elavale Marians Kolesnikovsile, kes on ka ettevõtte tegevjuht. Palgalisi töötajaid ses kaubanduse ja vahenduse, transpordi ning kinnisvaratehingutega tegelevas firmas pole.

Mullu oli Comprago põhitegevuseks seadmete tarnimine Norrast Ukrainasse. 9,7 miljoni kroonise tulu juures sai Comprago 0,3 miljonit krooni kahjumit. Majandusaasta aruanne lisab, et Comprago koostöö Norra ettevõtette Maritime Hydraulicsi ja Ukraina Tsernomorneftegaziga jätkub ka tänavu.

Ukraina ravimitootja Vitaminõ tooteportfelli kuulub 64 preparaati, märkis Sopharma oma pressiteates. Möödunud aastal oli Vitaminõ müügikäive 5,3 miljonit dollarit ja talle kuulus Ukraina ravimifirmade edetabelis 13. koht.

OAO Vitaminõ asutati 1953. aastal ja ta ekspordib praegu umbes 16% toodangust.

Võrreldes möödunud aasta esimese kolme kvartaliga kahanes Vitaminõ müügitulu tänavu 9,5 protsenti, 15,85 miljoni grivnani. Kasum jäi aga mullusega samale tasemele, 30 000 grivna peale.

Vitaminõ bilansimaht ulatus septembri lõpus 31,13 miljoni grivnani. Sealjuures kuulus talle 8,26 miljoni grivna eest tootmisvahendeid.

Sopharma saavutas mullu käibeks 103,5 miljonit dollarit ja ärikasumiks 16,5 miljonit dollarit. Firma aktsiad on kaubeldavad Bulgaaria börsil. Sopharma on teatanud ka Varssavi börsile minekust.

Hetkel kuum