Jõulupeod lähevad järjest kallimaks

Kadri Jakobson 21. november 2007, 00:00

Aastaid on suurima eelarvega pidu olnud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil. Väljaöeldud summade järgi on majandusministeerium tänavugi kalleima peo kandidaat. Suuruselt keskmine ministeerium, kus on 250 töötajat, paneb peo alla 153 000 krooni ja erisoodustusmaksu. Pidu toimub lauluväljaku ruumides, tantsuks mängib ansambel L'Dorado.

Kaitse-, sise- ja sotsiaalministeerium on jõulupidudeks arvestanud 100 000 krooni. Siseministeeriumi pidu on detsembris Tallinnas Rock Cafés, esineb Smilers. Osalustasu on kõigile 150 krooni.

Sotsiaalministeeriumist öeldi, et eelarvest on plaanitud 100 000 krooni jõulupeole 12. detsembril Kumus. Töötajatele osavõtumaksu pole, kuid kaaslase eest tuleb tasuda 100 krooni. Plaanis on külastada näitust giididega, taustamuusikat teeb Ooper-kvartett.

Kui kaitseministeerium viis töötajad mullu Kumusse vaatama etendust "Under", siis tänavu vaadatakse seal etendust "Piaf", järgneb pidulik vastuvõtt. Eelarve on 100 000 krooni, iga inimene tasub 100 krooni. 2004. aastal asutus pidu ei pidanudki, ministeeriumisse kutsuti mängima vanamuusikaansambel Camerata Vocale ja džässmuusik Siim Aimla.

Justiitsministeeriumi pidu maksab 93 735 krooni, koha ja esineja jätab ministeerium üllatuseks. Osavõtumaks on 100 krooni. Mullu peeti pidu minister Rein Langi kodukandis Laulasmaa spaas.

Vastuvõttudega meelde jäänud eelmise põllumajandusministri Ester Tuiksoo loodud traditsioon elab edasi. Kui mullu võttis Tuiksoo külalisi vastu Maardu mõisas, siis minister Helir-Valdor Seederi pidulik vastuvõtt on 13. detsembril Salzburgi hotelli restoranis Piano. Ministeerium andis teada, et vastuvõtu korraldamiseks esitati pakkumuskutse kolmele firmale, odavaima pakkumuse tegi Salzburg. Esialgne maksumus on 76 190, osavõtumaks 150 krooni. Muusikat teeb bänd "Mehed ei nuta".

Kui mullu viis kultuuriministeerium, mis on töötajate arvult väikseim (62 inimest), oma töötajad etendusele Vene Teatrisse ja pidulikule õhtusöögile, siis detsembri teisel poolel viib ministeerium töötajad hoopis rabamatkale Põhja-Kõrvemaale, lisaks nikerdatakse teha käsitööd ja nauditakse õhtusööki Sagadis. Meelelahutuse eest hoolitsevad töötajad ise. Kui mullune pidu Raivo Palmaru valitsemisajal lõi rekordi kõige odavamana, siis sel aastal on summa 5000 krooni võrra väiksem - 30 000 krooni. Osavõtumaks on 100 krooni.

50 000 krooniga üritavad hakkama saada haridus- ning keskkonnaministeerium. Haridusministeerium pidutseb Athena keskuses Tartus. Möödunud aastal oli pidu Pärnu hotellis Strand. Ministeeriumist öeldi, et peo lõplik hind sõltub osalejate arvust, kuid ruumide rendile ja programmile on arvestatud 50 000 krooni. Osalustasu on kuni 200 krooni, et osta sööke-jooke. Muusikat teevad Untsakad.

Keskkonnaministeeriumi pidu on detsembri algul Tallinna õpetajate majas. Töötaja maksab 150 krooni. Üür, esinejate ja õhtujuhi maksumus jäävad kokku alla 50 000 krooni. Esinema tulevad Otsa-kooli noored džässmuusikud.

Rahandusministeerium teab vaid peokohta: Kumu. Tantsumuusikat mängib ansambel Picante. Ühtegi lepingut veel sõlmitud pole, öeldi ministeeriumist. Mullu läks minister Aivar Sõerdi vastuvõtt Rock Cafés maksma 140 000 krooni.

Välisministeeriumil ei olnud plaanimisjärgus peo kohta midagi täpsemalt öelda. Varem on ministeeriumi jõulupidu peetud ööklubides.

Aastal 2004 ütles justiitsministeerium, et erisoodustusmaksu alla minevate pidude kuludele tuleks riigiasutustes kehtestada ülempiir. Tol aastal kulutas ministeerium ise peole 102 000 krooni. Kulude ülempiiri siiani kehtestatud pole.

33 aastat kultuuriministeeriumis töötanud Marju Kukk ütleb, et pole vist kordagi jõulupidu vahele jätnud.

"Olen igal aastal osa võtnud, meil käib terve ministeerium peol," ütleb ta. Vaatamata pikale tööstaažile pole jõulupeod Kukele igavaks läinud.

"Ühel korral käisime Jõulumäel. Mina polnud seal käinud ning see oli suur elamus. Mullu oli pidulik õhtu Vene Teatris. Üldiselt mulle meeldivadki väga pidulikud üritused või loodusmatkad," lisab ta. "Iga kord on lõbus olla. Kunagi ei peeta mind liiga vanaks," ütleb Kukk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing