Eesti mustikail Hiinas ülihea minek

Sirje Rank 23. november 2007, 00:00

Hiina farmaatsiatööstus oli huvitatud just Eesti mustikates sisalduvast ravitoimega ainest. Seega on edu pant Hiinas spetsiifilise sektori leidmine, ütles Made.

Teine edu näide on sisekujundusfirma Internal Group, mis on Ida-Hiinast saanud mitu tellimust.

Kolmas edu näide on suveniiride allhanke tellimine, kus Eesti ettevõtja töötab ideed välja, laseb tooted osaliselt Hiinas valmistada ning turustab Skandinaavias.

Eesti ettevõtjate läbikukkumise näitena tõi Made Hiinast parketi importi alustanud firma, kes ei arvestanud Hiina parketi suure niiskusesisaldusega, mis tähendas, et toode Eesti oludesse ei sobinud.

Äri jäi katki ka puhastusvahendite tootjal, kelle toodangut Hiina partnerid lihtsalt kopeerima hakkasid.

Samuti pole Hiinas mõtet pakkuda palkmaju ega unistada Hiinast riisi importimisest. Hiina peab ise riisi sisse tooma ja palkmajad sellesse kliimasse ei sobi.

Hiinlastega äri teha soovides tuleks esmalt luua isiklikud sidemed, kindlasti kohapeal oludega tutvuda ning enesele selgeks teha, mida Hiina ise toodab. Samuti tuleb meeles pidada, et Hiina ärimehed peavad Hiinat maailma keskpunktiks ja tahavad, et käitutaks nende reeglite järgi. Need tuleb endale selgeks teha ja neid järgida, ütles Made.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing