Mobiilse interneti hädapärast kasutamisel sobib päevapilet

Alar Pardla 29. november 2007, 00:00

Mobiilse andmeside lahenduses tulebki seetõttu esimene valik teha tehnoloogiate vahel - kas kasutada mõne mobiilioperaatori GPRS- või 3G-andmesidet, Eesti Energia Kõu-nimelist teenust. Wimax, mis tulevikus peaks saama mobiilseks, on hetkel praktiliselt siiski püsiühendus eetri kaudu kohtadesse, kuhu kaablit ei saa või pole tulus vedada.

Kolme suurima mobiilifirma pakkumised on suhteliselt sarnased - kuumaksu kasvades saab klient ka suurema koguse andmeid liigutada. Mobiilifirmat valides on abiks hindade võrdlus.

Andmemahu piirangu puudumine on aga esimene suurem argument Kõu kasuks otsustamiseks. Teiseks on suurtest linnadest väljaspool kiirem ühenduskiirus.

Üks argument Kõue vastu on aga vajadus lisaseadme järele. Mobiilioperaatorite interneti kasutamiseks on vaja ainult GPRS- või 3G-toega mobiiltelefoni ja arvutiga ühendamiseks näiteks juhet.

Kellel on tarvis suurt kiirust ja palju andmeid liigutada, tasub mõelda piiranguteta Kõu, või harva esineva vajaduse korral Elisa päevapileti peale. Arvestada tasub aga, et 3G-levi on Kõue levist tublisti väiksem. Muidu aga peaks 12tunnisest kasutusajast piisama - korra päevas SMSi teel või WAP-portaalis Elisa teenuse tellimine võib olla küll ebamugav, aga vähemalt pole vaja iga vastuvõetud megabaidi kohta arvestust pidada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing