Fahle näha kaugele

Heidi Vihma 30. november 2007, 00:00

Fahle "maamärgiks" on samanimeline maja Tallinnas Tartu maanteel linna kõige kõrgemas kohas. Sinna on mugav minna, saab autoga ligi ja parkla on kohe sealsamas. Tegelikult võiks öelda, et mitte parkla pole maja ees, vaid maja on keset parklat - ees, kõrval, taga seisab kümneid, peaaegu et sadu autosid. Ja parkla on täis.

Fahle on kohvik ja restoran korraga. Eespool on kohvik saiakeste, pasta- ja grillroogadega, tagapool peenemate roogadega restoran.

Sisekujundus rõhutab maja soliidset ajalugu, aga ei tee seda ülearu tõsiselt. Soliidsus ja hubasus on kenasti tasakaalus, värvi ja meeleolu lisab vahetatav maaliekspositsioon.

Ilusatest suurtest kohvikuakendest avaneb vaade parkivatele autodele ja üle tee asuva kaubanduskeskuse tehnitsistlikele konstruktsioonidele.

Hubasusele see kasuks ei tule, aga õhkkond oligi lõuna ajal töine: kahel laual arvutid, ühes lauas parajasti valjuhäälne töökohtumine käimas. Sain osa nii kliendi lojaalsusindeksi määramisest kui ka püsikliendi hoidmise meetmetest.

Kohvik on enamasti rahvast täis, restorani jätkub vähem külastajaid. Isegi laupäeva õhtul oli kohvikus rohkem inimesi kui restoranis.

Kohviku menüüs jäid silma sellised pastaroad, mida pole mujal harjunud nägema. Pakuti garganelle, papardelle ja trenette - need on erikujulised pastatooted. Kastmed olid tavalisemad, aga mitte igavad. Valisin välja nädalapakkumiseks olnud trenette'id koorese kastme, lambaliha ja seentega. Seeni ei olnud või oli neid nii vähe, et maitsest tunda ei andnud. Näha neid ka ei olnud.

Lambale lisaks andsid maitset kuivatatud tomatitükid, mis minu arvates sobisid koorest ja rasvast rooga seentest pareminigi täiendama.

Maitsega jäin rahule, aga mitte menüüs antud lubaduse täitmata jätmisega.

Lõunal käies oli teenindus suurepärane, ettekandja lahke, kiire ja professionaalne.

Üks pastaroog ja klaas vett pole ka kuigi keeruline tellimus.

Restoranipoolel sujus toidu toomine ja nõude äraviimine ilusasti, aga veini tootjate ja aastakäikudega jäädi hätta. Lahked ja püüdlikud oldi ka seal.

Sisekujundusega rõhutatud vana-aja stiiliga mängib kaasa Fahle super-šveitser Paul. Vana kooli mees, öeldakse mõnikord sellise galantsuse kohta. Teenistusvalmilt võtab ta iga külalise personaalselt vastu, aitab mantlist vabaneda ja mitte ainult ei juhata lauda, vaid aitab ka istet võtta. Sama kordub ärasaatmisel, siis kutsub ta kindlasti uuesti tulema.

Teine Fahle trump on mõnus suitsuruum - sigarituba. Kuna meie õhtusöögiseltskonda kuulus ka üks kirglik suitsetaja, palusime kohvi ja konjaki serveerida sigarituppa ja seal oli nii mõnus, et jäimegi sinna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing