ÄP fototoimetus • 2. detsember 2007 kell 22:00

Eesti krooni intressid jätkavad kerkimist

"Eesti krooni intressid jätkavad ülespoole ronimist. Põhjuseks nagu ikka suur rahvusvaheline huvi riske maandada, samuti kroonide nappus kohalikes pankades," märkis Änilane. "Seejuures on ilmnenud, et nädalast kroonideposiiti on võetud ka juba näiteks 6,1 protsendiga ja üle kuu ajast 6,5 protsendiga ehk siis selgelt kõrgemalt, kui võib näha näiteks pankade Reutersi ekraanidelt."

Änilase sõnul näitab praegune seis, et pole palju kohalikke institutsioone, ettevõtteid ega eraisikuid, kes isegi 6-7 protsendi tasemel oleksid valmis siduma oma kroone kolmeks või kuueks kuuks või pikemaks ajaks. "Arvestades, et huvi kroone laenata on vägagi suur, on intressidel on täiendavalt ruumi tõusta, enne kui pakkumine piisavalt atraktiivseks muutub. Kas 10 protsendist piisab, kes teab," arutles Änilane.

"Mis on aga selge, on see, et kui praegune seis samamoodi edasi areneb, pole sugugi välistatud, et võime krooni intressid leida sarnastelt tasemetelt, kus on lati intressid," märkis ta.

Eelmisel nädalal tõstsid Sampo, Nordea ja SEB Eesti Ühispank oluliselt kroonihoiuste ja mõõdukalt eurohoiuste intressimäärasid.

Eesti krooni aastase tähtajalise hoiuse intressimäär tõusis Sampos reedel 4,55 protsendilt 5,60 protsendile ning euro aastase tähtajalise hoiuse intressimäär tõusis 4 protsendilt 4,15 protsendile. Samas langetas Sampo USA dollari aastase tähtajalise hoiuse intressimäära 4,25 protsendilt 4,05 protsendini.

Kolmapäeval tõstis Nordea Eesti krooni hoiuse intressimäära 4,7 protsendilt 4,9 protsendile. Eurohoiuse intressimäär on 4,3 protsenti senise 4,2 protsendi asemel.

SEB muutis hoiuste intressimäärasid eelmisel esmaspäeval. Aastase Eesti krooni hoiuse intress tõusis 4,25 protsendilt 4,75 protsendile, eurohoiuse intress tõusis 4,0 protsendilt 4,05 protsendile. Dollarihoiuse intress langes 4,5 protsendilt 4,1 protsendile.

Autor: ÄP

Hetkel kuum