Digi-TV võimalused muutuvad rikkalikumaks

Mari Hiiemäe 07. detsember 2007, 00:00

Digi-TV muutub kasutajale üha personaalsemaks, mitmekesisemaks ja täiuslikumaks. Teenusepakkujate eesmärk on leida konkreetse vaataja jaoks oluline, et seda talle tarbimiseks pakkuda osata.

Elioni digi-TV klientidele on arendusjuhi Alar Lutsari arvates kõige meeldivam arendus meediaalbumi teenus, mis jõuab turule juba enne jõule.

Uudne teenus meediaalbum võimaldab Elioni digi-TV klientidel vaadata teleri ekraanilt Hoti keskkonda üles laaditud fotosid ning anda vaatamisõigusi ka oma sõpradele, kes kasutavad samuti Elioni digi-TV teenust. Kõik Hoti meilikonto omanikud saavad kasutada kuni 1GB tasuta kettaruumi fotode üleslaadimiseks.

Internetis on võimalik albumid nähtavaks teha kas kõigile või valitutele. Hiljem plaanib Elion luua võimaluse laadida meediaalbumisse ka klientide endi videofaile ning neid samuti digi-TV kaudu vaadata ja sõpradega jagada.

Järgmise aasta esimeseks arenduseks on Elionil Hoti keskkonna e-posti lugemise ja saatmise võimalus digi-TV kaudu teleri ekraanilt, kasutades selleks kas digiboksi pulti, mis on aeglasem võimalus või siis spetsiaalset digiboksi klaviatuuri, mis on kiire ja mugav lahendus.

"Digi-TVsse lisanduvad lähiajal ka online-mängud, mis on esialgu personaalsed, hiljem võrgumängud, mida saab mängida teiste digi-TV klientidega," lubab Lutsar.

Viasat jätkab tehniliste uuendustega, millega juba algust tehtud. Käesoleval aastal jõudis tarbijateni ViasatSLINGi teenus, mis kujutab endast võimalust oma digi-TV kanaleid vaadata interneti vahendusel kodust eemal olles.

"Jälgime huviga arenguid, mis toimuvad telepildi järgmise põlvkonna standardi ehk HDTV (inglise k "high-definition TV") arengus eelkõige Euroopas, kuna satelliittelevisioon on HDTV edastamiseks hõlpsaim viis ja Viasat on HDTV-kanalite näitamiseks tehniliselt valmis," teatas ASi Viasat Eesti piirkonna arendusjuht Krista Leppiko.

Elion pakub selle aasta maikuust alates digitaalset videolaenutusteenust, mis on klientide poolt väga hästi vastu võetud.

Starmani kommunikatsioonijuhi Timo Hartikaineni kinnitusel saab sarnane teenus orienteerivalt järgmise aasta suveks kättesaadavaks juba ka kõikidele Starmani digi-TV klientidele.

"Töötame pidevalt ka selles suunas, et klientidele koduse videolaenutuse (Video On Demand ehk VOD) kaudu edastatav filmi- ja saadetevalik oleks võimalikult mitmekesine ja suur," ütles Hartikainen.

Elioni videolaenutuse edu näitel on selge, et vaatajatele pakub see teenus suurt huvi.

"Videolaenutuse kasutus tõuseb iga nädalaga - kui alguses oli keskmine tellimuste hulk 500-600 tellimust päevas, siis nüüdseks tuleb iga päev keskmiselt 1000 tellimust. Nädalavahetusel ulatub tellimuste arv 1500-1600ni päevas. Tänaseks on tehtud videolaenutuses üle 90 000 tellimuse," sõnas Alar Lutsar.

Elioni videolaenutuses on hetkel võimalik valida enam kui 300 filmi, kontserdi, saate ja loengu vahel, mille hinnad jäävad vahemikku 0-50 krooni 24tunnise tellimuse eest.

Televaatajate hulgas on populaarsed tasuta loengud, mida Elion toob vaatajateni koostöös SEB Ühispanga ja Eesti Konverentsikeskusega.

Igal nädalal teevad vaatajad Lutsari sõnul digitaalset videolaenutusteenust kasutades üle 1000 loengutellimuse. Loengute valik täieneb Elionis igal nädalal keskmiselt kahe loenguga.

Mis tavatelevisiooni puudutab, siis rikkalikuma kanalivaliku eest lubavad hoolitseda kõik kolm teenusepakkujat. "Kuulame oma klientide arvamusi ja soove ning peame neid meeles, kui oma paketti uusi kanaleid lisame.

Kanalivaliku suurendamisel arvestame ka seda, et vaatajad on üles näidanud suurt huvi rahvusvahelise spordikanali ja värskeimaid kassahitte näitava filmikanali vastu," kinnitas Krista Leppiko Viasati nimel.

Elion plaanib lähitulevikus välja arendada digi-TV chat'i võimaluse, millega erinevate telerite taga olevad inimesed saavad otse ekraanil kommenteerida näiteks hetkel eetris olevat filmi või jalgpallimatši.

Järgmise aasta eesmärgiks võtab Elion kogu digi-TV keskkonna mitmekeelseks muutmise.

"Esialgu toome juurde vene keele, mis võimaldab kogu digi-TV keskkonnaga kaasnevat lisainfot (kanalite ja saadete tutvustusi, elektroonilist saatekava, digiboksi seadeid, infot, teemapakettide tellimisi, filmide tutvustusi videolaenutuses, meediaalbumit, e-posti ja muud) kuvada ka vene keeles," tutvustas Lutsar.

Hoopis mitmekesiseks muutub telerivaatamine klientidele, kes kasutavad saateid salvestava digiboksi võimalusi. Hetkel pakub salvestavaid digibokse Eesti tarbijale Starman. Viasat testib sama teenust enne Eesti turule toomist Skandinaavia klientide peal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing