Kruuda tänas truuks jäänud aktsionäre

Mariliis Pinn 07. detsember 2007, 00:00

"Oleme ülevõtmispakkumise tulemustega väga rahul, sest Kalevi aktsionäridena otsustas jätkata üle 1200 investori. Nagu ülevõtmisprospektis märgitud, soovib Kalev jääda Tallinna börsil noteeritud ettevõtteks ning pakkuda aktsionäridele ettevõtte arengus osalemist," lisas Kruuda.

Äripäeva börsianalüütik Tõnis Oja ütles, et tema müüs Kalevi aktsiad ära. "Ostsin seda kui tugevat kommivabrikut, aga meedia sellisel kujul on puhas rahapõletamine," ütles Oja. "Tõsi, riskantne oli ta juba ka varem."

Kruuda sõnul tegid hea tehingu ka aktsiaid müünud investorid. "Kui me vaatame täna Tallinna börsil toimuvat, siis Rubla pakutud hinna üle pole põhjust olnud kellelgi nuriseda," rääkis Kruuda. "Rubla pakkus Kalevi aktsionäridele turuhinnast ligi 60% kõrgemat hinda, samal ajal kui Tallinna börsi liideraktsiad on ainuüksi viimase 40 päeva jooksul langenud 30-40%. Lisaks olen veendunud, et meie pikaajaliste aktsionäride jaoks on osalus Kalevis väärtustuv investeering. Isegi kui vahepeal peaks toimuma meie väikesele turule omaseid kõikumisi."

"Saime omal ajal Kalevi kinnisvaraäri pärast kõvasti nahutada, kuid usun, et just turu kõrghetkedel teenitud kasum ja Kalevi tänane kinnisvaraportfelli kvaliteet oli üheks määravaks teguriks, mille tõttu enamik aktsionäridest jäi meiega. Kalevi meeskond on vaatamata tihti vastupidiselt meedias esitatule suutnud teha häid investeeringuid. Ütlesin juba aasta tagasi, et kui aktsionärid usuksid Eesti ajakirjandust, siis peaks Kalevil olema kaks aktsionäri, Kalevil on aga isegi pärast väga korralikku ülevõtmispakkumist neid 1200," lisas Kruuda.

Tema sõnul kavatseb Kalev tegevust meediaäris laiendada ning integreerida muid valdkondi, kus võiks Kalevi kaubamärki edukalt kasutada.

"Meie tegemisi jälgitakse ülima tähelepanelikkusega, kohati ka üleolekutundega, kuigi tegelikult on Kalevi kontrolli all juba päris korralik meediaportfell, mille omandamiseks tehtud investeeringud on kümnetes kordades väiksemad kui mõnel konkureerival grupil," lisas Kruuda.

Müüsin ära Kalevi aktsiad, sest olen täheldanud, et kui ülevõtmispakkumist vastu ei võta, siis pärast on raske aktsiat müüa, hind võib langeda ja aktsia võib börsilt kaduda. Enamasti kaovad pärast ülevõtmist ka dividendid väikeaktsionäridele. Kalevi suuraktsionäridel oleks kasulikum olnud väikeaktsionärid alles jätta, nagu Saku tegi väikeaktsionäridega, sest väikeaktsionär tarbib rõõmuga Saku õlut, mitte välismaist. Ma arvan, et Kalevi toodangu müük langeb pärast aktsia ülevõttu, sest see oli seotud Eesti elaniku patriotismiga, mitte kvaliteediga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:13
Otsi:

Ava täpsem otsing