Signe Sillasoo • 6. detsember 2007 kell 22:00

Kutseõppurid testisid Jaapanis vilumust

WorldSkillsi kutsemeistrivõistlustel esimest korda osalenud Eesti jäi 46 osalejamaa seas kokkuvõttes 34. kohale.

SA Innove kutsemeistrivõistluste projektijuhi Erkki Leetsaare sõnul oli tulemus esmakordse võistlustel ülesastumise kohta igati tasemel. Tihedas konkurentsis Eestit esindanud noormehed tulid kõigil kolmel võisteldud alal, möbleerimises, kokanduses ja mehhatroonikas, 20. parema hulka, näidates projektijuhi sõnul head taset ja suurt potentsiaali.

Võistlusele tagasi vaadates tõdevad nii Leetsaar kui ka konkursil osalenud noored, et arenguruumi on veel küllaga.

Põhjalikumalt tuleks mehhatroonika eriala esindajate Siim Savila ja Siim Libliku sõnul järgmistel kordadel korraldada võistluseks ettevalmistus. Kõrgete kohtade püüdmiseks on vaja noormeeste sõnul täiustada oluliselt tehnikaparki, mis mõneti teiste riikide esindajate omadele alla jäi ja päris kõike vajaminevat ei võimaldanud. Sama meelt on ka Leetsaar.

"Nii WorldSkillsi kui ka EuroSkillsi võistlused on suursündmused, mis toovad kokku võistlejad, eksperdid, ettevõtjad ja koolinoored. Kindlasti soovitakse võistlustel kõrgeid kohti saavutada, kuid võistlusel on tegelikult palju laiem ja olulisem tähtsus. Võistlus aitab kaasa erinevate ametite ja ametioskuste tutvustamisele koolinoortele," selgitab Leetsaar.

Ettevõtjate seotus võistlusega aitab teadvustada ka erinevate ametite tähtsust ning rolli majanduselus.

Leetsaare sõnul on kavas alustada peagi ka ettevalmistusi osalemiseks järgmisel aastal toimuval EuroSkillsi võistlusel Hollandis Rotterdamis.

Projektijuhi sõnul on plaanis saata Euroopa-sisesele võistlusele lisaks kokkadele, mehhatroonikutele ja mööblitisleritele võistlema ka mitmete teiste erialade noorspetsialiste.

Hetkel kuum