Mägus mängib konverentsile sõitjate peale

Anne Oja 07. detsember 2007, 00:00

"Meie avalik statistika teeb praegu, jah, pisut ärevaks, aga eestlaste, lätlaste ja leedukate majutused kasvavad suure hooga ning kompenseerivad mõnevõrra languses olevate välisturistide arvu," rääkis Mägus, kelle sõnul suudab uus viie konverentsiruumi ja banketisaaliga neljatärnihotell konverentsituriste ära meelitada isegi Riiast.

"Klassikaline teooria ütleb, et hotelli jaoks on kõige olulisem location, location and location (asukoht, asukoht ja asukoht - toim.). Siin Viru väljaku ümbruses on asukoha eelis kadunud," vihjas Mägus olukorrale, kus sisuliselt igal tänavanurgal asub hotell.

Samamoodi võib ükskõik milline hotell või uus tulija investeerida luksuslikumasse sisekujundusse, kallimasse marmorisse, suurematesse peeglitesse ning metalli, seega ei anna ka sisustus olulist konkurentsieelist.

"Küsimus on tegelikult selles," sõnas Mägus, "kas Tallinnas on vähe või palju piisavalt hea teenindusega hotellikohti. Meie arvamus on see, et hea kvaliteediga hotellikohti mahub Tallinna veel."

Mägus lisas, et uus konverentsihotell kavatseb konkurentidega rinda pista eelkõige teeninduses. Nordic Hotel Forumi saja töökoha peale laekus üle 1300 elulookirjelduse. Firma valis pakkujate seast välja inimesed, kelle põhiväärtused hotelli väärtustega kokku langesid.

Mägus ütles, et kõik hotelli töötajad on vaatamata nende ametikohale võrdselt tähtsad. "Meeskond on oluline," sõnas ta.

ASi Sokotel personalijuht Maret Kaldmaa ütles, et hotelliteenindajad tahavad massiliselt tööle tulla ka Viru hotelli, mitte ainult pühapäeval avatavasse Nordic Hotel Forumisse.

Kaldmaa ei soovinud kommenteerida, kuidas on võimalik, et 100 Nordic Hotel Forumi töökohale kandideeris tervelt 1300 inimest, kuid märkis, et Sokos Hotel Virul pole praegu ühtegi vaba töökohta.

"Eesti tööjõuturul võib märgata, et töötajad väärtustavad lisaks palgale järjest enam ka töökeskkonda - läbisaamist juhtidega, õhkkonda, töö eesmärgistatust ning muud," ütles Kaldmaa. Samas tunnistas Kaldmaa, et töötajate põud hakkab pihta juba õppest. Hotellinduse kutseõppe erialad pole kuigi populaarsed ning kutseõppeasutustesse ei jätku piisavalt õpetajaid.

Eile ajakirjanikele näidatud Nordic Hotel Forumi numbritubades saab mugavalt voodis lesiv hotellikülastaja jälgida näiteks oma toakaaslase vanniskäiku.

Pühapäeval uksed avava Nordic Forum Hoteli sisekujunduse lahendas ruumikujundaja Kaire Kemp-Tišler. Ideid ammutas ta linnapargist. Nii jõudis hotelli põrandale Nordicu jaoks kootud vaipkate Nõmme muruga, kus peal võib külastaja näha ka kollaseid kaselehti, männikäbisid, võililli, võõrasemasid ning munakivisillutist.

Numbritubade põrandal on munakivisillutis kombineeritud suure beežides värvitoonides õunapuuõiega. Õrnades roosades ja rohelistes toonides õitsvad õunapuuoksad katavad ka toasisustust tualettnurgakesest eraldavat klaasseina. Kuna foto on trükitud poolläbipaistvale kilele, võimaldab see voodis lesijale ülevaadet toakaaslase intiimsetest toimetustest.

Nordic Hotel Forumi majutusjuht Karin Põldma selgitas, et poolläbipaistvad seinad pakuvad kliendile elamust. Samas avaldas ta lootust, et sellised seinad hotellikülastajatele meeldivad.

Teiseks vaatamisväärsuseks võib pidada kaheksandal korrusel asuvat lõõgastuskeskust, mille aknast avaneb vaade Tallinna vanalinnale. Vastuvoolubasseini, mullivanni, saunade, trenažööride ja baariga lõõgastuskeskus on avatud ka linnakodanikele.

Aivar Sõerd, Tallink Hotelsi tegevjuht
Nordic Hotel Forum tuleb turule madalperioodil ning seetõttu on tal raske teenuse eest õiget hinda küsida.

Kõigepealt tahaks soovida Feliks Mägusele edu uue hotelli opereerimisel. Konkurents tiheneb eelkõige nelja tärni segmendis. Mis puudutab Tallinki hotelle, siis meie oleme samas segmendis, kuid meie eeliseks on asukoht ja Tallinki tugi. Oleks väga tervitatav, kui Tallinn suudaks Riiast konverentsikliente siia meelitada, aga Riia on siiski logistiliselt parema asukohaga.

Oleme arvestanud sellega, et konkurents tiheneb ja 2008. aasta tuleb väga keeruline. Kiire kasvu ajad on möödas.

Margo Lorvi, Reval Hotelsi finantsdirektor
Forumi avamine eraldi võetuna ei mõjuta Tallinna hotelliturgu väga palju, küll aga on oluline mõju kogu pakkumise kasvul. Suuri kasve on ka varasematel aastatel olnud, kuid nende mõju leevendas nõudluse suur kasv. Praegu on olukord teistsugune, sest paaril viimasel aastal on väliskülastajate ööbimised vähenenud.

Klientide seisukohast on aga uute hotellide turuletulek kindlasti hea.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing