Bussijuhid jätsid streigiähvarduse õhku

Anne Oja 12. detsember 2007, 00:00

Autoettevõtete liidu juht Villem Tori ja transpordi ametiühingu juht Peep Peterson kirjutasid eile alla töökokkuleppele, mille ettevõtjad ning ametühingud peavad täna kinnitama.

Transpordi ametiühingu juht Peep Peterson ütles, et enamik transpordiametühingutest oli riikliku lepitaja pakutud kompromissiga päri ning vähemuse nõudel sõtta ei minda.

"Eile töötasid telefonid poole ööni," rääkis Peterson töökokkuleppe sõlmimisest. "Küsitlesime oma osakondi. Otsustasime, et oleks ülekohtune nende paari tõttu, kes ei nõustunud, sõtta minna."

Autoettevõtjate liidu juht Villem Tori ütles, et tema kirjutab küll töökokkuleppele alla, kuid see peab jõustumiseks saama nõusoleku ka autoettevõtete liidu üldkogult, mis tuleb kokku täna.

Töökokkuleppe lisana võtsid autoettevõtjad ja ametiühingud vastu ühise deklaratsiooni, mis nõuab riigihanketingimuste ülevaatamist ja ausa konkurentsi tagamist. Pole võimatu, et tulevikus pääsevad riigihankele vaid need firmad, kes hoolitsevad oma töötajate eest ja kus ametiühingud toimivad.

Silmanähtavalt õnnelik riiklik lepitaja Henn Pärn ütles, et kaheaastase töörahu kinnitamata jätmise korral lastaks käest võimalus transporditurgu korrastada.

Pärn ütles, et autoettevõtjate ning ametühingute töötüli kujunes nii keeruliseks, et ta ei saanud sellest isegi poole aastaga selget ülevaadet.

Tori tunnistas, et tuleva aasta esimeses pooles võib arvukalt transpordiettevõtteid kahjumisse kukkuda.

"Ma ei suuda öelda, mida maksab tuleval aastal kütus. Eks esimene poolaasta näitab, milliseks kujuneb 2008. aasta transpordiettevõtete jaoks," rääkis Tori. Vastuseks küsimusele, kas see võib ettevõtteile tähendada kahjumeid, vastas ta napilt: "Jah."

Peterson ütles: "Pankrotti ei tohiks meie hinnangul ükski ettevõte minna. Kui peaks aga selline oht olema, oleme valmis motivatsioonisüsteeme üle vaatama."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing