11. detsember 2007 kell 22:00

Väljamõeldud rikkurid reas

Rikaste edetabelite koostaja Forbes lasi fantaasial lennata ning tegi seda, mida oskab - teie ees on väike nimekiri maailma kõige rikkamatest väljamõeldud tegelastest.

Pikaajaline Springfieldi tuumajaama omanik ja juht. On teinud äri Põhja-Korea juhi Kim Jong-iliga ning viinud oma ettevõtte üle Indiasse. Pärast seda, kui töötajad hakkasid tööajast kohvipause nõudma, pidas ta targemaks firma tagasi Ühendriikidesse tuua.

Kogub muistseid reliikviaid ning on ainsa Mark Twainist tehtud aktifoto omanik. Küsimusele, kas eelistaks ühte dollarit või igavest õnne, vastaks Burns: "Oleksin dollari üle õnnelikum."

80aastane valge saba ja habemega part on edukalt vältinud linnugrippi ning on endiselt maailma suurima kuldmüntide kogu omanik.

Tegeleb aktiivselt lendamisega, otsib viimasel ajal koos kolme pardipojast pärijaga kulda vikerkaare otsast ning vabal ajal naudib otseses mõttes rahas ujumist.

Firmade ülesostmisega tegeleva magnaadi poeg on kuulutanud end vaeseks õnnetuks rikkaks poisiks. Sõprade puuduse tõttu veedab laps oma aega isa raha laialijagamisega. Viimaste heategude sisse võib lugeda puhtast kullast kooli ehitamist Indoneesiasse ja India kodutute ahvide smaragdkaelarihmadega varustamist.

See noobel kinnisvaraärimees figureerib edetabelis tänu reale õnnelikele juhustele: kõigepealt maksis pank talle tagasi kogemata liiga palju võetud raha, siis maksti talle välja elukindlustus ning lõpuks võitis ta veel teise koha iludusvõistlusel. Nagu sellest veel ei piisaks: mehel õnnestus kasseerida ka üle kahe miljardi krooni mängu stardipunkti läbides.

Mõni kuu tagasi pidi ta veetma natuke aega Rootsi kardinate taga. Õnneks päästis mehe kaart "pääse vanglast tasuta".

Traagilise lapsepõlvega mehel on viimasel ajal vaid hästi läinud. Hiljuti ostis valitsus talt mitmeid vidinaid, et võidelda tulnukate invasiooniga. Kinnisvaraärigi läheb hästi. Et kuritegevuse tase langeb, on korterite ja majade hinnad vaid tõusuteel.

Ometi ringlevad endiselt jutud, justkui peaks miljardär oma hoolealustena teismelisi poisse.

Kes on rikkaim väljamõeldud tegelane Eestis? Kas Hunt Kriimsilm oma uhke auto, maja, laiuvate laantega ja üheksa ametiga võiks olla rikkaim Eesti esindaja? Kui palju võiks väärt olla Kunksmoori ülihea merevaatega maja päris oma saarekesel? Eriti, kui tema varanduse hulka lugeda haruldase nõiajoogi ja imeravimite retseptid?

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum