Hille Tressum • 11. detsember 2007 kell 22:00

Viimsi valla rahvas pääses maamaksu tõusust

Viimsi vallavanema Urmas Arumäe sõnul pakkus vald välja 2008. aasta eelarve tasakaalu viimiseks maamaksumäära tõstmise, millest saadav rahasumma oleks läinud eelmiste vallajuhtide tehtud valede otsustega põhjustatud kahjude katmiseks.

See plaan aga vallal läbi ei läinud, nüüd tuleb raha mujalt leida.

"Viimsilased on mures ja arusaadavalt ei tee kellelegi head meelt, kui tema rahakoti kallale minnakse," rääkis Arumäe eile. "Viimsilastelt eelmise nädala jooksul tulnud ettepanekute kohaselt mõistetakse hukka eelmiste vallajuhtide tegevus vallale kahju põhjustamisel, aga samas ollakse seisukohal, et vallaelanike solidaarne vastutus on siiski äärmine abinõu," viidates 15 miljonile kroonile, mis tuleb maksta eelmiste vallajuhtide tegude tõttu maadest ilma jäänud inimestele. "Samas soovitasid vallaelanikud vallavalitsusel kaaluda veel kord ka teisi alternatiive, mida me ka täna tegime."

Vallavolikogu liige Aare Ets kutsus avalikult elanikke vallamaja ette kogunema ja arvamust avaldama. Et volikogu istungid on avalikud, pääses istungit kuulama 15-20 vallakodanikku, kes said volikogu liikmetele küsimusi esitada. Küsimustele vastates jäid volikogu liikmed napisõnaliseks.

"Minu eesmärk ei olnud korraldada meeleavaldust, vaid julgustada vallaelanikke julgemalt valla elus tegutsema ning julgemalt aru pärima valitud vallavolikogu käest," kommenteeris Ets.

Eilse istungi lõppedes vabandas volikogu esimees Aare Jõgimaa vallaelanike ees, et oli neile pettumuse valmistanud ning nende kallist aega raisanud, sest põrutava maamaksumäära eelnõu jäi vastu võtmata.

Eelarve uus lugemine toimub tuleva aasta jaanuaris.

Hetkel kuum