Savist saab mõne tunniga sinasõber

Tiina Kolk 14. detsember 2007, 00:00

"Kuumas ja külmas" osalejad valmistavad endale kunstnik Aigi Orava juhendamisel savist unikaalse eseme. Kursus kestab umbes kaks ja pool tundi.

Hakatuseks mekitakse keraamikaateljees valmistatud anumatega kaetud laua ääres oranžikat kuuma jooki - vürtsikat astelpajuglögi - ja Kumu sümbolitega kaunistatud piparkooke. Samal ajal tutvustab Aigi Orav savikunsti saladusi. Selline nauditav sissejuhatus on ühtlasi ka seltskonnale inspireeriv, sest kõik jooginõud või vaagnad on kordumatud, kui mitte vormilt, siis dekoorilt.

Kui materjal laiali jagatakse, täitub ruum lõbusa elevusega. "Oma kätega savi voolides testib igaüks oma kunstiannet ja loomingulisust, õpib tundma selle meditatiivset võlu," sõnab kunstnik Aigi Orav.

Tema suunaval toel lõpetavad ka kõige saamatumad oma taiese, signeerivad ja jätavad ateljeesse kuivama. Enne lahkumist valib igaüks talle meelepärastes toonides glasuuri.

Paari nädala pärast saab seltskond oma tarbelise teose kätte.

Seni kogu kollektsioon kuivab, käib ühe korra ahjus (eelpõletuses), siis glasuurib Aigi Orav need autorite soovitud värvigammas ja paneb asjad veelkord keraamikaahju. Pärast seda põletust on need anumad päris valmis.

"Kuuma ja külma" kursusele võib tulla sõpradega või töökaaslastega. "Samuti on selle meeleoluka ja hariva keraamikatunni kaudu asutustel suurepärane võimalus tänada ning motiveerida oma töötajaid," kommenteerib Kumu hariduskeskuse juhataja Piret Kruusandi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:51
Otsi:

Ava täpsem otsing