Mariliis Pinn • 17. detsember 2007 kell 22:00

Konkurentsiameti uus juht: ametis tuleb leida sünergia

"Esimese asjana tuleb kolme ameti liitmisel tekkiv struktuur üle vaadata ja leida seal sünergia," kommenteeris Ots sideameti hindasid reguleeriva poole, konkurentsiameti ja energiaturu inspektsiooni ühinemist. Tema sõnul on kindlasti ruumi kokkuhoiuks, kaob töökohti ja tekib sünergiat, mistõttu amet saab efektiivsemalt ülesandeid täita.

Otsa sõnul on järjest olulisem konkurentsiameti roll riigi majanduskeskkonnas ausa konkurentsi tagamisel. "Kindlasti ei tohi ka alandada tugeva hinnaregulatsiooni latti," lisas ta. Tema sõnul tuleb esiteks kaardistada turg, analüüsida seda ja määrata riskid.

Konkreetseid tööülesandeid Ots öelda ei osanud. "Kindlasti tuleb lõpuni tegeleda Eesti Energia hinnatõstmise ja Tallinna Kütte sama sooviga. Konkurentsiameti uurimiste kohta ei saa ametnikuna praegu midagi öelda," lisas ta.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts nimetas eile uue konkurentsiameti juhiks Märt Otsa ning tehnilise järelevalve ameti juhiks Raigo Uukkivi, mõlemad asuvad uude ametisse 1. jaanuaril, teatas ministeerium.

"Eesti on väike riik ning meie ressursid on piiratud, seega tuleb ametite efektiivsust tõsta," kommenteeris tehnilise järelevalve ameti uus juht Raigo Uukkivi. "Uues ametis pean oluliseks eri valdkondade parimate praktikate ülevõtmist. Ohutusjärelevalve peab põhinema senisest rohkem riskianalüüsil, samuti tuleb ameti töös tõsta konsultatsioonide osatähtsust ehk rolli teenindusasutusena."

Hetkel kuum