Mariliis Pinn • 18. detsember 2007 kell 10:41

Nissani pardakompuuter hoiab liikluses pikivahet

Aasta lõpus turule jõudval uuenenud Nissan Fuga mudelil on pikivahehoidja ja integreeritud navisüsteemiga püsikiirusehoidja.

Pikivahet jälgiv süsteem suudab autode pikivahet kontrollida mistahes liiklussituatsioonides, tihedast linnakliiklusest kiirteedeni välja, teatas firma. Püsikiirusehoidik monitoorib auto navigatsioonisüsteemi abil jooksvat liiklusinformatsiooni, jälgides sedasi auto liikumiskiirust ning selle vastavust teeoludele.

Pikivahehoidja jälgib vahemaad nii eesliikuvast autost kui mõlema sõiduki liikumiskiirust, kasutades selleks auto esimesse põrkerauda paigaldatud sensorit.

Kui auto jõuab eesolevale sõidukile liiga lähedale, ilma et juht hoiaks jalga gaasipedaalil, siis aeglustab süsteem sujuvalt auto liikumiskiirust. Kui juht hoiab jalga gaasil, siis lükkab gaasipedaali juhtmehhanism pedaali tagasi, vähendades sedasi sõiduki liikumiskiirust.

Juhul kui eesolev sõiduk pidurdab nii, et auto juht on samuti pidurdama sunnitud, siis informeerib süsteem juhti sellest helihoiatuste teel. Ühtlasi viib süsteem gaasipedaali algasendisse tagasi aidates sedasi juhil autot pidurdama asuda.

Intelligentne püsikiirusehoidik saab opereerimiseks vajaliku informatsiooni auto esipõrkerauas peituvalt radarilt. Järgnedes eesliikuvale autole, kontrollib süsteem pikivahet baseerudes juhi poolt valitud maksimaalsele kiirusele.

Hetkel kuum