Puhkebaasist sai sporditalu

Väinu Rozental 19. detsember 2007, 00:00

Praegu on Kiidi tuntud turismitalu, kus saab muude atraktiivsete tegevuste kõrval harrastada ka mäesuusatamist ja kaheksa lapse isa juhendatavast pere spordiklubist SÜst Taevatäht on välja kasvanud neli andekat suusahüppajat-kahevõistlejat. Ei ole välistatud, et kunagi võime tippvõistlusel kaasa elada näiteks Eesti kahevõistlejate meeskonnale, mis koosneb vendadest Pihodest.

"Oleme pidanud vägagi läbi mõtlema kõik oma ostud," tunnistab Aigar Piho ja lisab, et samas pole lapsed millestki ilma jäänud - nad on saanud käia muusikakoolis ja perereisidel. Tõsi, reisid on siiski peamiselt olnud sõidud ühelt võistluselt teisele.

Ja muidugi on kõik Pihode lapsed saanud turismitalus tugeva töökasvatuse ega tõmba ühegi töö ees nina vingu. "Nad on tegelenud siin alates heakorrastamisest kuni klienditeenindamiseni," räägib Aigar Piho. "Näiteks tegutsevad poisid suusanõlval juhendajatena."

Kiidi turismitalu tahab tänavusel hooajal avada ka teise suusanõlva koos tõstukiga. "Mäesuusatamise pakkumine ilma tehislume tootmise võimaluseta on Eesti oludes poolik projekt," on Piho veendunud. "Meil endal paraku veel lumekahurit ei ole, kuid meil on võimalus see rentida tänavu Kütioru mäesuusakeskusest."

Piho lisab, et samas on ta valmistunud ka halvimaks ehk selleks, et looduslikku lund ei tulegi ning ka külmakraade tehislume tegemiseks ei jagu piisavalt. "Tegelen siis ehituse ja renoveerimisega ning suviste turismitoodete arendamisega," räägib Piho. "Muidugi jääb tulude pool seetõttu nõrgemaks, aga eks see risk on turismiga tegeldes ju vabatahtlikult võetud."

Kütioru mäesuusakeskuse omaniku Endel Talve sõnul on nad Kiidi turismitaluga pigem kompanjonid kui konkurendid.

"Võrumaa turismiettevõtjad on ammu aru saanud, et omavahel koostööd teha on kasulikum kui üksteise eest kliente ära krabada," seletab Talv. "Näiteks on Aigar Piho saatnud oma kundesid minu juurde mäesuusatama ja mina olen oma kliente saatnud Rõuge ümbrusesse ratsutama."

Kiidi ja teised turismitalud on Rõuge aktiivturismi arengukavasse sisse kirjutatud.

Kiidi on selle poolest ainulaadne, et seal on meie valla ainus mäesuusanõlv. Ka erineb Kiidi selle poolest, et kui meie piirkonnas tegeldakse turismiga peamiselt suvel, siis Kiidis leiab tegevust aasta läbi. Aigar Piho rabeleb mitmel rindel - ta arendab maaelu ja sporti. Tal on alati lennukaid ideid, näiteks peab ta plaani ehitada turismitalu maadele ka väikese hüppemäe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing