Tõnis Oja • 18. detsember 2007 kell 22:00

Venemaast saab rakett

Venemaa aktsiaindeks RTS võib järgmisel aastal kerkida kolmandiku võrra 3000 punktini, ennustavad investeerimispangad UralSib ja Renaissance Capital.

Uudisteagentuuri Bloomberg sõnul soovitavad investeerimispangad osta riigiga tihedalt seotud ettevõtete aktsiaid eesotsas Gazpromiga.

"Parim strateegia 2008. aastaks on investeerida koos riigiga, sest valitsus kavatseb järsult investeeringuid suurendada ning kasutada nii administratiivseid kui ka poliitilisi vahendeid mõne olulise tööstusharu kasvu kiirendamiseks," kirjutas klientidele UralSib peastrateeg Chris Weafer.

Lisaks Gazpromi aktsiale soovitab Renaissance Capitali peastrateeg Roland Nash osta teravilja- ja suhkrutootja Razguljai ja väetisetootja Silvinit aktsiaid, sest nende aktsiate hinnad võivad kerkida tänu põllumajandussektori kasvule. Razguljai aktsia hind kerkis eile 4,6 protsenti.

Weafer soovitab Venemaa suuruselt teist terasetootjat Evraz, mida toetab nii infrastruktuuri välja arendamine kui ka ettevõttele kuuluvad söemaardlad.

Venemaa kavatseb infrastruktuuri arendamiseks aastani 2020 kulutada triljon dollarit.

Venemaa börsi RTS indeks kerkis eile 0,9 protsenti, 2269,70 punktini.

Hetkel kuum