Lasteaiajuhataja: kiiremini koha saamiseks pakutakse tihti raha

Agnes Ojala 20. detsember 2007, 00:00

"Küsitakse, millised võimalused on selleks, et järjekorrast mööda pääseda ja lapsele kiirkorras koht saada. Need on selged altkäemaksu pakkumise juhud," rääkis Treiberg.

Konkreetsete summadeni Tibutare lasteaias juhataja sõnul jõutud ei ole, lapsevanematele öeldakse pakkumisest ära ning laps pannakse vastavalt kehtivatele reeglitele järjekorda.

Treibergi sõnul juhtub selliseid asju tihti, kuna lapsevanemad on lihtsalt viidud sellisesse seisu, kus midagi muud justkui ei jääkski üle.

Tibutare lasteaias on kohti 160, järjekorras on lapsi juhataja andmetel sadu.

Tallinna venekeelse lasteaia Südameke juhataja Ilvi Liivak-Kanter ütles, et talle lasteaiakoha eest raha pakutud ei ole.

"Meil on vene lasteaed ja pole ka hirmsat järjekorda ukse taga," märkis Liivak-Kanter, kelle sõnul on iseenesest selline tegevus lubamatu.

Tartu lasteaia Sass juhataja Lea Laumäe sõnul ei ole talle lasteaiakoha kiiremaks saamiseks raha pakutud.

Haridus- ja teadusministeeriumi alus- ja põhihariduse talituse juhataja Tiina Kivirand leiab, et lasteaiad peaksid politsei poole pöörduma, kui vanemad lastele kiirkorras lasteaiakohta saada soovides asutusele raha pakuvad.

"Munitsipaallasteaiad ei tohi kindlasti järjekorras edasi pääsemiseks raha vastu võtta. Seda võib teha eralasteaedades," lausus Kivirand.

Seda, kui mõni lapsevanem omavalitsusele appi tuleb ja heategevuslikus korras lisarühma avada aitab, selleks näiteks lisaruume ehitab, peab Kivirand positiivseks, mida kindlasti keelata ei tohiks.

Põhja politseiprefektuuri teatel puuduvad politseil lasteaiakohtade pärast altkäemaksu andmise juhtumid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:15
Otsi:

Ava täpsem otsing