Viking Line sai ligi Tallinki ärisaladustele

ÄP 20. detsember 2007, 00:00

Viking Line'i juhatus on nüüd rõõmus, et ettevõte Siljat ära ei ostnud. Viking osales Silja müügiläbirääkimistes viimaste hetkedeni 2006. aasta suvel, võidu sai suurema pakkumisega Tallink.

Viking Line sai läbirääkimiste käigus ligi Silja Line'i ärisaladustele. Nüüd paistab, et konkurent loeb Siljat nagu tuttavaid merekaarte, kirjutas Kauppalehti.

Läänemerel reisijate arv on selle aasta jooksul vähenenud 1-2 protsenti. Kõige halvemini on see mõjunud Tallinkile. Viking Line on 1-2 protsenti turuosa napsanud pealiinidel Helsingi-Stockholm, Turu-Stockholm ja Helsingi-Tallinn.

Viking Line'i tegevjuht Nils-Erik Eklund rääkis ettevõtte jõulupeol, et ettevõte on aastaga müünud 100 000 reisi enam kui aasta tagasi. Kogu aasta jooksul teenindas Viking Line 5,7 miljonit reisijat.

Tallink Grupi majandusaasta esimene kvartal septembrist novembrini näitas, et ettevõte on kaotanud turuosa Soome ja Rootsi vahelistel liinidel. Septembris-oktoobris langes reisijate arv aastataguse ajaga võrreldes üle 16 protsendi.

Samas on Tallinna ja Helsingi vahel uue kiire laeva Stari töölepanemine toonud reisijaid juurde. Tallink on sellega võitnud 5,6 protsenti turuosa, mis on ettevõtte hinnangul nüüd umbes 50 protsenti.

Viking Line paneb sellele liinile oma kiire Viking XPRSi märtsi alguses.

Konkurentide aktsiad on börsidel liikunud eri suunas. Viking Line'i aktsia hind on aasta jooksul Helsingi börsil pea kahekordistunud, tõustes 22 eurolt 42 eurole. Tallinna börsil aga on Tallinki aktsia aasta alguse 1,6 eurolt langenud tagasi 1 euro piirile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing