Christel Karits • 20. detsember 2007 kell 22:00

Manson lubab jõulud ära rikkuda

Kontsert peaks olema maiuspala ekstreemsuste austajatele, sest Manson on kuulus oma eredate ja isegi provokatiivsete show'dega. "Arvestades asjaolu, et Marilyn Manson esineb Eestis esmakordselt ja see on ainus kontsert Baltimaades, siis on selge, et publikut ootab Saku Suurhallis väga huvitav show," lubab korraldaja Peeter Rebane. "Kõigil muusikutel maailmas on traditsioon tähistada turnee lõppu erilise esinemisega - lõppkontserdi vaatajatele on ette valmistatud rida üllatusi," lisab ta.

Marilyn Mansoni looming on korduvalt vaidlusi põhjustanud. Näiteks 1997. aastal toimus Ameerika senatis istung moodsa kultuuri mõjudest noortele, kus põhiteemaks oli arutelu bändi muusika üle.

"Minu laulud on sellest, mis meid kõiki ümbritseb," kommenteerib 38aastane Marilyn Manson (sündinud Brian Hugh Warner). "Aga mõned inimesed on hirmunud - neile ei meeldi, kuidas mina ümbritsevat vastu võtan. Ja mida ma ka ei teeks, eeldan ma, et see kutsuks esile elavad vaidlused. Siiski on kõik see minu provokatiivse imidži ja stiiliga kaasaskäiv osa ning see saadab alati mind ja minu loomingut." Muusiku sõnul ühendas ta oma nimes kaks poolust: heleda - näitlejanna Marilyn Monroe, ja tumeda - kurjategija Charles Mansoni. Sellega näitab ta peent piiri, mis lahutab inimese elus suurepärast ja õudset, geniaalsust ja hullumeelsust.

Tallinnas tahab Manson, et teda ümbritseks must. Nõudmistes kontserdi korraldajatele oli põhirõhk sellele, et kõik riietusruumi dekoorelemendid peavad olema musta värvi. See nõudmine käib vaiba, kardinate, seintel oleva drapeeritud kanga ja mööbliesemete kohta. Musta värvi peavad olema ka nõud ning samuti kolm tosinat käterätti, mis peavad olema triigitud ja pooleks kokku murtud. Staari Saku Suurhalli kohaletuleku ajaks peavad Mansoni riietusruumis põlema küünlad.

Samuti nõuab Manson, et kogu tema kohalviibimise ajal oleks Eesti pealinnas valmis professionaalne juuksur-stilist, kellel oleks fotosessioonidel töötamise kogemus.

Marilyn Manson saabub Tallinna koos isiklike kokkadega. Kõik, mida kontserdi korraldajatelt vajatakse, on 150 kilo jääkuubikuid. Laulja mänedžment palub leida ka inimese, kes näitaks, kus asuvad Tallinnas hulgilaod. Mansoni kokad hakkavad toitu valmistama spetsiaalselt selleks puhuks Saku Suurhalli paigaldatud täisfunktsionaalses köögis. Köögi kõrval on peoruum, milles saavad korraga süüa 50 inimest.

Tallinnas esineb bänd koosseisus Marilyn Manson (vokaal), Tim Skold (kitarr), Chris Vrenna (klahvpillid), Rob Holliday (basskitarr) ja Ginger Fish (trummid).

Soojendab Soome alternatiivrokk-bänd Lapko, mille valis välja Mansoni mänedžment.

Rabarocki peakorraldaja Kristo Rajasaare sõnul oleks Lapko ilmselt ta esimene valik selle sajandi Soome alternatiivrokist. "Löönud läbi muusikaga, mitte PR-mulliga. Melanhoolne ja raju - nagu Placebo, kelles Tooli sügavus ja power, endast kõikeandev energiline trio, üks paremaid üle-lahe bände, keda sealsetel festaritel nähtud."

Hetkel kuum