21. detsember 2007 kell 15:19

Trahv võib vähendada SASi kasumit 20 protsenti

SASi tegevdirektor Mats Jansson riskib tulevikus kasumi kaotusega, kui Euroopa Liit võidab kartelli kaasuse ettevõtte vastu.

SASi analüütik Lars Heindorff ABG Sundall Collierist hindas, et võimalik trahv võib ulatuda 500 miljoni Taani kroonini (miljardi Eesti kroonini), mis on võrdväärne 20 protsendiga prognoositavast 2008. aasta kasumist, kirjutas borsen.dk.

Kui trahv summeerub poole miljardi Taani kroonini, on see samaväärne, mida SAS pidi maksma aastal 2001. Siis maksis SAS toonase Maersk Airiga tehtud kartellileppe eest trahve 400 miljonit Taani krooni (840 miljonit Eesti krooni).

”Aastal 2001 maksis SAS trahvi, mis oli üks protsent nende aastatulust. Täna võrdub see 600-700 Rootsi krooniga (1-1,2 miljardi Eesti krooniga - toim.). Ning sellisel juhul on risk, et SASi järgmise aasta kasum väheneb 20 protsenti,” ütles Lars Heindorff.

SASi juhtkond võitleb juba praegu mitmete järgmiseks aastaks jäävate ebamääraste faktoritega. SASi analüütikud toovad välja, et pole teada

Dach lennukite asendamisega seotud kulutused, lennukite kasutuselevõtu võimalik nõrgenemine ning SASi juhtkond võib järele anda töötajate arvus ja lükata edasi SASi ühe üksuse müügi, mis tekitab kahju tootlikkuses.

Viimasel SAS juhtkonna koosolekul lükati olulised strateegilised otsused võimalikust paljakskoorimisest edasi.

Hetkel kuum