'Tulgu siia, kes tahab - mind ärge siit ära viige!'

Kadri Jakobson 08. jaanuar 2008, 00:00

"Kuhu meil minna?" küsib voodis räpase vatiteki all kössutav 45aastane Alar Mõtus. Ta elab siin naise Larissa, sõbranna Leena, koer Antsu ja kass Murkaga.

"Larissa on minu naine," viipab mees uhkusega. "Aga ta petab!" lisab kurjalt.

Pealtnäha muretu kolmik tunneb end siin õdusalt. Seinal on küünlajalg, nagis jõulukard, pliidil potis supp. Leena on äsja tubagi koristanud.

Alar kisub näraka vatiteki alt välja metallraami ja klambritesse kängitsetud palja jala ja kougib madratsi alt kilekotti pakitud arstipaberid.

"Pääsesin napilt tulekahjust eluga. Olin Mustamäe haiglas aparaatide all - vingugaasimürgitus, jalg murtud ja põlenud. Ravin seda nüüd ise. Tasa ja targu. Ja paraneb," räägib ta. Tulekahjus jätsid elu kaks naabrit: Tanja ja Sveta.

"Mul varastati kargud ja joped ära, ma ei saa käia," räägib mees. Õhukesest kilest dressipluus on ka ta ainus riie, mille haigla andis. "Kohalikud poisid tulid, võtsid kargud ja joped ning andsid 8 krooni. Ma oleks tahtnud nad ära tappa!" kiristab Alar vihast hambaid.

Kas kolmik on nõus minema varjupaika?

"Ma tahan Larissaga koos olla, meil on vaja koos olla," anub Alar. "Laske meil siin kevadeni elada."

Samal ajal sebivad kõrvalmajades ametnikud, politseinikud ja sotsiaaltöötaja.

Lisaks olid eile keskpäevaks Kopli liinidele tulnud elanike teavitamist ja kui vaja, ka politseiga äraviimist kajastama kõik meediaväljaanded.

Põhja-Tallinna linnaosa sotsiaalhoolekandeosakonna juhataja Mart-Peeter Erss keeldub vestlustest elanikega, kuna ei pea eetiliseks teha seda kümnete ajakirjanike ja kaamerate ees.

Kohale kutsutakse linnaosavanem Enno Tamm, kes hüüatab, et on andnud viie tunni jooksul 16 intervjuud.

"Siin ei ole action'it ja ei tule action'it! Lepime kokku, et ajakirjandus läheb nüüd ära ja me saame oma tööd teha," ütleb Tamm.

Tallinna linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Aavo Vään ütleb, et tehakse kõik, et inimestel poleks võimalik neis majades elada. Valges käiakse elanikke teavitamas, õhtul tõmbab politsei majadele lindid ümber.

"Näiteks likvideerime küttekolded. Paneme sildid, et siin on varisemisohtlik. Eks see lõpeb sellega, et politseinikud viivad need inimesed siit ära," lausub ta.

Kodutuid arvatakse Kopli liinidel olevat kokku 30. Mõned neist elavad paaridena, mistõttu neil pole soovi ka varjupaika minna, sest varjupaigas tuleb meestel meestega ja naistel naistega koos olla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing