Agnes Ojala • 8. jaanuar 2008 • 3 min
Jaga lugu:

YIT on Raatuse projekti hindu langetanud 15 miljoni võrra

See viib korterite hinnad algsest kuni 27 protsenti alla, teatas Kinnisvarakrahhi Visuaal.

Kokku on Tartu Raatuse 82 projekti hindu langetatud 15,29 miljoni krooni võrra, tegemist on ühe suurima hinnalangusega eluruumide seas. "Jah, see vastab tõele," tõdes YIT Ehituse juhatuse esimehe Priit Sauk.

Saugi sõnul loodetakse uue hinnalangusega Raatuse 82 korterid maha müüa, kolmandat hinnalangust lähiajal ette näha ei ole. Kortermaja 36 korterist on YIT kodulehe andmetel müüdud kolm korterit ja broneeritud samuti kolm korterit.

"Loodame maha müüa," vastas Sauk küsimusele, kas hinnalangus võiks tagada korteritele müügiedu. Kuid mis saab siis, kui ka teine hinnalangetus projekti ei päästa? "Siis peame nõu ja vaatame, mida teha," märkis Sauk ning lisas, et lähiajal uut hinnalangust plaanis pole.

YIT Ehituse kinnisvaradirektori Rein Soosalu sõnul on kiire ostu aeg kinnisvaras möödas, nüüd tuleb müümiseks tema sõnul rohkem tööd teha.

"Mis siin ikka kommenteerida, igal pool vaikselt müüakse, kuid erineva tempoga. Meil oli otsus hinda muuta. Eks need korterid müüakse ikka maha, ega nad müümata ei jää. Kuid millal ja milliste hindadega, seda näitab ajalugu," märkis Soosalu.

"Kui võrrelda korteriturgu kaubandusega, siis ei saa nii öelda, et ei müüda või et kõik pole müüdud. Ajahetked on erinevad. Samamoodi võiks küsida, miks kaupluses on kõik televiisorid lettide peal, mitte kodus?" märkis Soosalu.

Tartus on YIT Ehitusel veel ka teine kortermaja aadressil Aleksandri 35. "Meie teine maja Tartus on natuke väiksem ning seal on peaaegu kõik korterid müüdud," kommenteeris projekti seisu Sauk.

YIT kodulehelt selgub, et 19 korterist on müüdud 10.

Kas tehingute vähesus on võrreldes Tallinnaga Tartus drastilisem? "Ei, nii ei saa öelda, meie pisikeses Eestis toimub kõik ikka enam-vähem üheaegselt," märkis Sauk.

Sügisel Tigutorni korterite müügiga alustanud Linnaehituse direktori Toomas Relli sõnul on praeguse seisuga sõlmitud 25 korteri ostu-müügilepingud, kokku on kortereid majas 85. "Lõplikult on müüdud 25 korterit, kuid huvilisi ja kaalujaid on teisigi. Samas on Tigutorn ka teistmoodi objekt," märkis Relli, vihjates sellele, et Tigutorni korterit osta plaaniv inimene kaalubki rohkem ja kauem, sest tegemist pole tema sõnul tavalise objektiga.

"Kindlasti on turg jahtunud võrreldes sellega, mis see oli 2006. aastal. Linnaehituses oli kõik tavapärane kuni oktoobri lõpuni, auk tekkis novembris ja detsembris. Kuid jaanuaris on uuesti huvi tekkinud," hindas Relli turuseisu optimistlikult. "Loomulikult küsitakse ka hinnaalandusi. Eks me omalt poolt väikseid kompvekke ka pakume," märkis Relli, vihjates sellele, et nii mõnigi klient on boonusena saanud kaasa tasuta köögi või lihtsalt hinnast alla.

"Praegu me pole plaaninud hindu alandada, meil pole enam nii palju kortereidki käes, võib-olla langetame mõne korteri hindu," märkis Relli.

Iga aasta lõpp ja uue aasta algus on aeg, kui midagi ei toimu. Ma ei tea, kas see on ainult minul nii, kuid mingit elavnemist on märgata küll. Päris varjusurmas turg praegu pole, helistamisi on iseenesest palju. Majade vastu on huvi tuntud, samuti on krunte ostetud.

Eelistatakse Annelinna kortereid. Meie pole oma Vikerkaare projekti hindu alandanud ning esialgu meil seda plaanis pole. Esimene maja kolmest majast on nüüd valmis ning seal elab kolm peret ka juba sees.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt