Helendaval seal sündisid helendavad põrsad

09. jaanuar 2008, 16:22

Hiinas geneetilise muundamise teel
helendavaks muudetud seal sündisid helendavad põrsad. See on tõestus, et
geenimanipulatsioonid on võimelised edasi kanduma.

Põrsad tõi ilmale emis, kes ise tuli ilmale geenimanipulatsiooni tulemusena. Hiina teadlased viisid sigade embrüosse valku, mis paneb looma ultraviolettvalguses roheliselt helendama, teatas Physorg.

Nüüd paaritati geenimuundatud siga tavalise seaga ning ilmale tuli 11 põrsast, kellest kaks on pärinud helendavuse, teatas Kirde-Hiinas Harbinis asuva põllumajandusülikooli professor Liu Zhonghua.

„Kahe põrsa kärss, sõrad ja keel helendavad ultraviolettvalguses roheliselt, mis tõestab, et meie tehnoloogia transgeensete sigade tootmiseks rakutuuma siirdamise teel töötab,” ütles Liu.

Taiwani teadlased tegid helendavad sead juba 2006. aasta jaanuaris, kuid hiinlased astusid sammu edasi, tõestades, et neid tunnuseid on võimalik edasi kanda ka tulevastele põlvedele. See omakorda avab uusi võimalusi nii teaduslikeks kui meditsiiniuuringuteks.

„Seda tehnoloogiat kasutades on võimalik paljundada transgeenseid sigu ning võib olla kasvatada sigu, kelle organeid saab tulevikus inimestele siirdada,” lisas Liu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2008, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing