Jaapani ärimees ostis Mahusse elamumaad

09. jaanuar 2008, 08:12

Jaapani ärimees Toshio Kawabe firma on
ostnud Viru-Nigula vallas Mahu külas üle 17 hektari maad, et sinna rajada
paarismajade või ühepereelamute rajoon.

Viru-Nigula vallavolikogu algatas detailplaneeringu Mahu külas 17,8 hektari suurusel maa-alal, mis kuulub Kadrina vallas ulatusliku kinnisvaraprojekti arendajana tuntud jaapani ärimehe Toshio Kawabe firmale, kirjutas Virumaa Teataja.

Viru-Nigula vallavolikogu esimees Ain Tiivas ütles, et tegemist on heina- ja metsamaaga, krundid on ärimees ostnud eraisikutelt ning need piirnevad üksteisega.

Viru-Nigula valla keskkonnaspetsialist Marit Laast rääkis, et vallavalitsus tegeleb praegu detailplaneeringu koostamiseks vajaliku lähteülesande väljatöötamisega. Lähteülesanne määrab ära olulised vallapoolsed tingimused infrastruktuurile, näiteks rajatavatele teedele ja veevarustusele.

Laast lisas, et kõigepealt tahetakse võtta ühendust Toshio Kawabega ning kutsuda ta volikogu istungile, et ärimehe kavatsustest lähemalt teada saada. “Praegu ei ole täpselt teada, millist tüüpi hooneid soovib kinnisvaraarendaja rajada,” ütles Laast.

Toshio Kawabe esindaja Erja Järvise sõnul on täpsetest plaanidest veel vara rääkida.

“Kõigepealt peame saama kätte lähteülesande, siis saame tellida geoloogilise alusplaani. Alles pärast nende etappide läbimist on võimalik algust teha detailplaneeringu koostamisega,” rääkis Järvis.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2008, 11:28
Otsi:

Ava täpsem otsing