Savisaar: ma ei tahagi olla valetava pressi sõber

09. jaanuar 2008, 17:18

Tallinna linnavalitsuse pressikonverents ei
alanud täna just meeliülendavas meeleolus. Esmalt rääkis linnapea Edgar Savisaar
kunagisest abilinnapeast Vladimir Panovist, jagades seeläbi ohtraid noomitusi
teema käsitlemisel kogu Eesti meediale.

„Mees on kaotanud suure osa oma nägemisest, mees on palju oma närvidest kaotanud! Kui te (meedia - toim.) arvate, et keegi selle eest maksma ei pea, siis te küll eksite,“ ütles linnapea.

Veel heitis Savisaar ajakirjandusele ette vähest huvi Panovi tegemiste vastu praegu, tema õigeksmõistmise järgsel ajal. Ülekohtune on nimetada Panovi skandaali tulemuseks "mees on ametlikult süütu", selle asemel, et toonast viga abilinnapea ennatliku süüdimõistmises näol tunnistada.

„Ega kui te olete kaotanud … siis tuleb seda ka tunnistada,“ noomis linnaisa ning nimetas ajakirjandust sulaselgeks kosjakontoriks.

„Miks te valetate?“ küsis Savisaar Äripäevalt, kuna ajakirjanik oli linnavalitsuse arvates täiesti faktivigaselt paisanud meediasse väite, et Vladimir Panov ostis Eestile miljonipeldiku. Veidi hinge tõmmanud lisas linnapea, et öeldagu talle, miks valetab leht, kes peab ennast kvaliteetleheks.

„Ma olen päris uhke, kui ajakirjandus teatas minu kohta, et ma ei ole pressi sõber! Ma ei tahagi olla sellise pressi sõber, nagu see meil on. Miks te valetate?“ küsis ärritunud linnapea veel kord.

„Minu meelest on see ikka au küsimus ka, et mõnikord tuleks ka tõtt rääkida,“ nimetas Savisaar Eesti meedia tegemised sellega üdini valelikuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2008, 17:18
Otsi:

Ava täpsem otsing