10. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Puls Brewery õlletehas lükkab sulgemisjutu ümber

"See ei vasta tõele! Ei ole nii, et täna või homme pannakse tehas kinni. Me lihtsalt ei eksisteeri sellel viisil enam edasi ja see on väikestel tööstustel loogiline jätk," vastas Pihel küsimusele, kas Puls Breweryt ähvardab sulgemisoht.

"Peame läbirääkimisi mitmete suuremate kontsernidega, täpsemalt ei saa ma kommenteerida, kuni pole kokkuleppeid sõlmitud. Ma ennustan, et lähikuudel tuleb selle kohta ka pressiteade. Kuid kindlasti ei tule pressiteadet selle kohta, et tehas pannakse kinni, samuti ei kao ka Puls lettidelt," lisas Pihel.

Tagantjärele vaadates oli Piheli sõnul Puls Brewery suurimaks möödalaskmiseks äri alustamine vaid privaatbrändi müügiga. "Privaatbränd pole see koht, kus kasumit teenitakse. See on see koht, kus võib haarata turgu, kuid siis peab selle ise kinni maksma," märkis Pihel.

Lähiajal võivad Piheli sõnul Pulsi töötajaid vallandamisteadete asemel oodata hoopis üleminekulepingud. "Olen juba vähendanud inimeste arvu. Keda pole vaja, need olen ära saatnud. Lähiajal ei räägi me lepingute lõpetamisest, vaid üleminekutest. Muidugi juhul, kui toimuvad need muutused, mida me plaanime," lisas ta.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul pole nemad Puls Brewery ostmisest huvitatud, sest nende turuosa on liiga väike.

"Meile pole see aktuaalne teema. Ettepanekut osta pole tehtud ning kui ka tehakse, siis me pole sellest huvitatud," märkis Noop. "Nende turuosa väärtus on ostuks liiga väike, neil on ainult brändiväärtus. Meil pole mõtet seda osta," lisas Noop.

Noobi sõnul oleks Puls pidanud turul rohkem ringi vaatama. "Iga ettevõte peab oma strateegia välja töötama. Nende toote väärtus ongi praegu kohalikus regioonis, mingis mõttes on see auasi," märkis Noop.

Viru Õlu tegevjuhi Ott Lichti sõnul on nende omanikfirma Taani kontsern Harboe pidanud läbirääkimisi Puls Brewery ostuks ning praegu ostuotsust kaalutakse.

"Meie omanikfirma on asjaga kursis, kuid kuidas asjad edasi lähevad, on vara kommenteerida. Ütleme nii, et meie omanikud kaaluvad seda, kõik sõltub tingimustest," kommenteeris Licht.

Lichti sõnul võiksid Pulsi ostust olla huvitatud kõik õlletehased, kui vaid konkurentsiamet lubaks. "Arvan, et kõik nad plaaniksid osta, kuid konkurentsiamet ei luba, sest A. Le Coqil näiteks on turuosa liiga suur," märkis Licht.

"Väikest brändi on ju lihtne alla neelata, kuid kui olla suure kontserni osa, siis valmistab see suurematele rohkem peavalu. Kui ei tehta maksusoodustusi, Eesti riik selles osas palju kaasa ka ei aita. Väiketootjatel on näiteks Lätis suured maksusoodustused, see on ka põhjuseks, miks seal on väiksemaid tootjaid rohkem kui siin," seletas Licht ning lisas, et Pulsi bränd on liiga hea selleks, et lihtsalt ära kaduda.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt