Euroala halab tugeva euro pärast

Romet Kreek 14. jaanuar 2008, 00:00

Euroalalt on taas kuulda hala tugeva euro pärast. Euroopa Liit ei saa hakkama, oli Prantsusmaa Euroopa asjade ministri Jean-Pierre Jouyeti sõnum.

"Tõsiseks kasvuprobleemiks on eri valuutade vahel (majanduste) tasakaalustamatus," ütles minister Maltal eurole ülemineku pidustustel.

Mullu tugevnes euro dollari vastu 15 protsenti. Kui eelnevatel aastatel on Hiina jüaani tugevnemiseks USA dollarist lahtisidumise ja kursi muutuse kiirendamise trummi tagunud peaasjalikult vaid USA, siis nüüd näivad neil olevat tekkinud uued liitlased siinpool Atlandi. Hiina raha tugevnes dollari vastu mullu 7,4 protsenti ja võttis veidi USA poliitilist survet vähemaks.

Vanasti, kui sakslastel oli veel oma mark, teati seal kommertspankades küllalt hästi, millise dollari-marga kursi juures hakkavad konkreetsed eksportivad ettevõtted lokku lööma. Eurole ülemineku järel on mulle jäänud mulje, et prantslased on kõige suuremad sõnavõtjad valuutakursi, intressimäära ja inflatsioonieesmärkide ning keskpanga tegevuse osas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing