ÄP fototoimetus • 14. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Enesereklaamile mahavisatud raha

Tallinna linnavalitsus kulutab avalikele suhetele sel aastal 43 miljonit krooni, mis on mõne väikelinna terve aasta eelarve. Selle sees on palju kummalisi, ent mitte kuulsaid projekte, eilsest päevast näiteks uue kiirabibussi avamine.

Äripäeva toimetuse arvates Tallinna linn lihtsalt priiskab maksumaksja rahaga. Propagandakära peab aitama hajutada linnaelanike tähelepanu viimase aja kahjulikelt otsustelt.

Linnapea Edgar Savisaare ametipalk järjekordselt tõusis, 17 protsenti.

Aga tasakaalustuseks, ja isegi rohkem, tõusid ju ka ühistranspordi piletite hinnad!

Tallinna pensionäridel tõusis aastaalguse hinnatõusukompensatsioon 850 kroonini. Kõigil tallinlastest maaomanikel tõusis maamaksu määr.

Tallinna linn laenab sel aastal 500 miljonit krooni. Tubli. Et laenu tagasimaksmisega tulevikuks hätta ei jäädaks, kaotati sünnitoetus 5000 krooni nendele peredele, kus üks vanemaist pole Tallinna elanik.

Üks vanemaist peab nii nagu ennegi, olema vähemalt aasta Tallinna elanik.

Siin võib tõmmata paralleele keskaegse (aga mitte keskerakondliku) Tallinna rae põhimõttega, et linnaõhk teeb vabaks.

Mõisniku juurest ärakaranud talupoeg sai vabaks linnakodanikuks, kui oli täpselt aasta linnamüüride vahel elanud.

Ent 21. sajandi aulik raad rakendab põhimõtet ärapööratud kujul: nii mõnegi tänapäevase linnakodaniku pere saab vabaks 5000 kroonist.

Tallinna linn sai üpriski vajaliku propagandavõidu, kui endine abilinnapea Vladimir Panov mõisteti kohtus õigeks. Linnapea Savisaar ähvardas, et meedia "veel maksab selle eest", kuna sõltumatu ajakirjandus kirjutas ja avaldas fotosid rauduskäsis abilinnapeast.

Raad ja meer vihastasid sedavõrd, et Tallinna linn maksis kätte hoopis Oliver Kruuda telekanalile - kribeke alla 200 000 krooni - linnavolikogu istungi teleülekande eest.

Hirmus on võimukandjate viha alla jääda. Hirmus on inimene, seda ütles juba ärkamisaja Lembitu. Kui palju meediakontakte linn nii suure raha eest sai? Mitte vist palju. Tallinna oma telekanali loomine tundub niisuguses olukorras möödapääsmatu.

Kas Äripäev ajab nüüd demagoogiat? Ei aja. Püüame näidata, et 43 miljonile kroonile oleks palju targemat rakendust. Propaganda on läbi nähtud.

Pealegi, kohalike omavalitsuste valimised on veel üpris kaugel, 2009. aasta sügisel.

Kas keskerakondlik linnavõim ei karda, et praegused n-ö positiivsed kajastused on selleks ajaks linnakodanikel meelest läinud? Aga turmtuld pole tegelikult mõtet ka järgmisel aastal anda - ainult (enesereklaami) rahaga sassis suhteid ei korralda.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt