Maksutoimik vahetab omanikku nagu kuum kartul

Anne Oja 15. jaanuar 2008, 00:00

Eile veeretasid õiguskaitseorganid endise Kakumäe Võrkude juhatuse liikme Davõdovi maksukuriteo toimikut veel käest kätte nagu kuuma kartulit.

Kuna Pärnu maakohus möödunud nädalal leidis, et Davõdovi maksukuritegu pole viie aasta möödumisele vaatamata aegunud ja eile kokkuleppemenetlusest asja ei saanud, saatis kohtunik kriminaalasja toimiku riigiprokuratuuri tagasi.

Riigiprokuratuuril tuleb menetlustoiminguid jätkata ning saavutada esimese astme kohtulahend enne 26. veebruarit, sest siis möödub maksukuriteo toimepanekust kümme aastat ja see aeguks.

"Süüdistatav ja tema kaitsja loobusid kohtuistungil kokkuleppemenetlusest," selgitas eile Pärnu maakohus, miks süüaluse ning prokuröri varasemast kokkuleppest asja ei saanud.

Prokurör andis Davõdovi maksudest kõrvalehoidmise eest kohtu alla 2003. aasta augustis.

Algul süüdistati ärimeest lisaks suuremahulisele rahapesule ja muude surmapattudele (sealhulgas Maapanga vara riisumisele, relvade väärkäitlemisele ja avaliku korra rikkumisele) 8 miljoni krooni maksude maksmata jätmises, hiljem aga vähenes maksusumma 4 miljonile kroonile ning seejärel 3 miljonile kroonile.

Ülejäänud paragrahvid kadusid süüdistusest möödunud aasta teisel poolel.

Eelmise aasta lõpul ütles Davõdov aripaev.ee-le, et on valmis maksud ära maksma, kui tema ja prokuröri vaheline kokkulepe jõusse jääb. Milles kokkulepe konkreetselt seisnes, seda ärimees ei täpsustanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing