Anne Oja • 14. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Maksutoimik vahetab omanikku nagu kuum kartul

Eile veeretasid õiguskaitseorganid endise Kakumäe Võrkude juhatuse liikme Davõdovi maksukuriteo toimikut veel käest kätte nagu kuuma kartulit.

Kuna Pärnu maakohus möödunud nädalal leidis, et Davõdovi maksukuritegu pole viie aasta möödumisele vaatamata aegunud ja eile kokkuleppemenetlusest asja ei saanud, saatis kohtunik kriminaalasja toimiku riigiprokuratuuri tagasi.

Riigiprokuratuuril tuleb menetlustoiminguid jätkata ning saavutada esimese astme kohtulahend enne 26. veebruarit, sest siis möödub maksukuriteo toimepanekust kümme aastat ja see aeguks.

"Süüdistatav ja tema kaitsja loobusid kohtuistungil kokkuleppemenetlusest," selgitas eile Pärnu maakohus, miks süüaluse ning prokuröri varasemast kokkuleppest asja ei saanud.

Prokurör andis Davõdovi maksudest kõrvalehoidmise eest kohtu alla 2003. aasta augustis.

Algul süüdistati ärimeest lisaks suuremahulisele rahapesule ja muude surmapattudele (sealhulgas Maapanga vara riisumisele, relvade väärkäitlemisele ja avaliku korra rikkumisele) 8 miljoni krooni maksude maksmata jätmises, hiljem aga vähenes maksusumma 4 miljonile kroonile ning seejärel 3 miljonile kroonile.

Ülejäänud paragrahvid kadusid süüdistusest möödunud aasta teisel poolel.

Eelmise aasta lõpul ütles Davõdov aripaev.ee-le, et on valmis maksud ära maksma, kui tema ja prokuröri vaheline kokkulepe jõusse jääb. Milles kokkulepe konkreetselt seisnes, seda ärimees ei täpsustanud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt